1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Geleneksel Büyük Üsküdar İftarı programında konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Geleneksel Büyük Üsküdar İftarı programında konuştu

- - 3 dk okuma süresi
91
4680857932

Erdoğan'ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

"Üstad Yahya Kemal, Üsküdarı 'vatanın her şehri gıptayla hatırlar' diyerek tarif ediyor. Kendisi de bir İstanbul ve Üsküdar aşığı olan merhum şairimizi Üsküdar'ın  ışıklarına bakarak seslendiği şu dizeleriyle selamlıyorum.

Son üç gününü idrak ettiğimiz Ramazan-ı Şerif'inizi tebrik ediyorum. Ramazan bayramınızı şimdiden kutluyor, ailelerinizle, sevdiklerinizle huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmenizi Rabbimden niyaz ediyorum.

6 Şubat tarihinden bu yana geçen 70 günde seçim sürecine rağmen bir an olsun deprem bölgesindeki kardeşlerimizi yalnız bırakmadık. Nitekim bu akşam iftar sofrasını depremzede kardeşlerimizle birlikte paylaştık.

Bu mübarek günlerde kendilerini sahipsiz hissetmemeleri için, kaybettiklerinin acısıyla kalpleri burkulan depremzedelerimizin yanında olduk. Deprem konutlarının temel atma törenlerini gerçekleştirerek bu zor günde onlara umut aşıladık.

Dün Şanlıurfa ile birlikte 100 binin üzerinde deprem konutu ve köy evinin inşa sürecini başlatmış olduk. İnşallah ilk sene 650 bin konutu teslim edilinceye kadar bölgeden asla ayrılamayacağız.

Bayrama kadar Hatay hariç diğer illerimizdeki tüm enkazı kaldırmayı hedefliyoruz. Gidenleri geri getiremesek de bunun dışındaki tüm kayıplarımızı Allah'ın izniyle telafi etmekle kararlıyız.

Deprem turistleri kendi sahte gündemlerinin içinde kaybolup gitse de biz onların izinden gitmeyeceğiz. Başkalarının makam ve siyasi ikbal peşinde olsa da biz onlar gibi olmayacağız. Bizler zorluklarla beraber mutlaka bir kolaylığının da olduğuna iman eden, zorlukların üstesinden birlik ve beraberlik içinde gelen bir milletiz, bir ümmetiz.

14 milyon depremzede olmak üzere 85 milyonun vebalini omuzlarında taşıyan Cumhur İttifakıyız. İnşallah bu mesuliyeti en güzel şekilde yerine getirmeye çalışacağız. Şu mübarek gecenin feyzinden Rabbim bizleri istifade edenlerden eylesin.

Bizler emanetini taşıdığımız insanına karşı sorumluluk duygusu taşıyan Cumhur İttifakı'yız. 650 bin konutu teslim edinceye kadar bölgeden ayrılmayacağız. 14 Mayıs'ta sandıklara gitmeye hazır mıyız?"
 

Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın