1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Cumhurbaşkanı Xi, Guangdong eyaletinde

Cumhurbaşkanı Xi, Guangdong eyaletinde

- - 1 dk okuma süresi
56
8788726674

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping dün Guangdong eyaletinde incelemelerde bulundu. Xi, yerel deniz ürünleri yetiştiriciliği, mangrov ormanlarının korunması, Xuwen Limanı ve Guangdong Su Kaynakları Tahsis Projesi hakkında bilgi aldı.

Öncelikle Guangdong eyaletine bağlı Zhanjiang kentinde bulunan Xuwen Limanı’na ulaşan Xi, bölgedeki ulaştırma altyapı tesislerinde kapsamlı bağlantı seviyesinin yükseltilmesi ile ilgili bilgi edindi. Bu sayede Guangdong ve Hainan eyaletlerinin ortaklaşa kalkınması sağlanacak.

Xuwen Limanı, 56 hektarlık bir alana ve on bin tonluk gemilerin yanaşabileceği 17 rıhtıma sahiptir. Limanın yıllık işlem kapasitesi 3 milyon 200 bin araç ve 17 milyon 300 bin kişiyi kabul etmek üzere tasarlandı.

Xi’nin ziyaret ettiği Zhanjiang Mangrov Ulusal Doğa Koruma Alanı, yaklaşık 20 bin hektarlık bir alana sahip ve Çin'in en büyük mangrov doğa koruma alanıdır. Jinniu Adası, Zhanjiang kentindeki mangrov biyoçeşitliliği açısından zengin bir bölge olup, 10 farklı mangrov bitkisi yetiştiriliyor.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın