1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. Devlet korumasındaki gençler, kura töreniyle kamuya atanacak

Devlet korumasındaki gençler, kura töreniyle kamuya atanacak

- - 2 dk okuma süresi
48
aile ve sosyal hizmetler bakanligi 600 x 400 5

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, devlet kuruluşlarında yetişen gençler, 26 Aralık Pazartesi günü düzenlenecek kura töreniyle kamuya atanacak. Aynı törende Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy devlet korumasındaki çocuklara yetenek taraması yapılması, tiyatro, sinema, müze gezisi gibi kültürel alanlarda iş birliğine gidilmesine ilişkin protokol imzalayacak.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu’nda 26 Aralık Pazartesi günü devlet korumasındaki gençlerin kamuya atanması ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında devlet korumasındaki çocuklara yönelik iş birliği protokolü imzalanmasına ilişkin ortak tören düzenlenecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının kuruluşlarında yetişen gençler kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilecek. Hak sahibi 1041 gençten başvuru yapanların ataması bilgisayar kurasıyla gerçekleştirilecek.

Aynı törende Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy devlet korumasındaki çocuklara yönelik iş birliği protokolüne imza atacak.

Protokol ile devlet korumasından yararlanan çocuklara yönelik yetenek taraması yapılması, çocuk sergisi, seminer, panel, eğitim, yarışma, konser, kısa film, tiyatro, müze gezisi vb. alanlarda etkinlikler düzenlenmesi öngörülüyor.

Çocukların sanatsal, kültürel ve sosyal alanlarda bilgi, beceri ve yeteneklerinin ortaya çıkarılmasını, beğeni kültürlerinin geliştirilmesini, kültür ve sanat duyarlılıklarının artırılmasını, duygu dünyalarının zenginleştirilmesini amaçlayan protokol kapsamında projeler geliştirilmesi hedefleniyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın