1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. “Dostça yaklaşım, Çinli turistlerin tercihlerini etkileyen önemli unsurlardan biri”

“Dostça yaklaşım, Çinli turistlerin tercihlerini etkileyen önemli unsurlardan biri”

- - 2 dk okuma süresi
22

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Wang Wenbin, dostça yaklaşımın Çinli turistlerin tercihlerini etkileyen önemli unsurlardan biri olduğunu söyledi.

Wang Wenbin günlük basın toplantısında, Çin’in COVID-19’a karşı yönetim ve personel değişimi hakkında yeni düzenlemeleri duyurmasından sonra, birçok ülkenin Çinli turistleri olumlu karşıladıklarını ve Çin’den gelen yolculara sınırlama getirmeyeceklerini belirttiğini ifade etti.

Sözcü, “Tayland Başbakan Yardımcısı’nın da aralarında bulunduğu Taylandlı yetkililer, havalimanında Çin’den gelen yolcuları çiçeklerle karşıladı. Maldivler Dışişleri Bakanlığı resmi internet sitesinde açıklamalar yaparak, Çin’in giriş ve çıkış önlemlerini ayarlamasını olumlu karşıladıklarını ve Çinli turistleri bir an önce Maldivler’de ağırlamayı sabırsızlıkla beklediklerini kaydetti. Kamboçya Başbakanı Hun Sen, bu sene 2 milyon Çinli turistin ülkeyi ziyaret etmesini beklediğini ifade etti. Endonezya gibi ülkeler de Çinli turistleri ağırlamak üzere Çince bilen görevlileri organize ettiklerini duyurdu.” diye konuştu.

Dostça yaklaşımın Çinli turistlere sıcaklık ve mutluluk getireceği gibi, Çinli turistlerin tercihlerini de etkileyen önemli unsurlardan biri olduğuna dikkat çeken Wang, “Çin vatandaşlarının ilgili ülkelere seyahate çıkmalarına daha fazla kolaylık sağlamak amacıyla direkt uçuş sayısını artırırken, onlara seyahate çıkmadan önce kendi sağlık durumunu iyi bir şekilde gözetim altına alması uyarısında da bulunacağız.” ifadelerini kullandı.

Sözcü, Çin’in salgın durumunun gelişimine göre tedbirleri sürekli optimize ederek, uluslararası salgınla mücadele ve dünya ekonomisinin toparlanması için katkılarda bulunmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın