1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. Düzeltme-HÜDA PAR GİK Üyesi Tanrıkulu: “Depremzedelere konteyner verilmeli”

Düzeltme-HÜDA PAR GİK Üyesi Tanrıkulu: “Depremzedelere konteyner verilmeli”

- - 3 dk okuma süresi
142
whatsapp image 2023 03 12 at 13 05 06 600 x 400 1

HÜDA PAR Genel İdare Kurulu Üyesi Şeyhmus Tanrıkulu ve beraberindeki heyet, Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesine bağlı, Kozludere, Akyar, Ayaklıcaoluk, Sarıkız obası, Kaffarlı, Kehran, Ulutaş, Göllü, Sarıkaya, Dereli köylerindeki depremzedeleri ziyaret etti.

Depremde hasar gören evleri ve ağılları inceleyen Tanrıkulu, depremzedelerin sorun ve sıkıntılarını dinledi, acılarını paylaştı, geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Köy muhtarlarıyla bir araya gelen Tanrıkulu, yaşanan sorun ve sıkıntılar hakkında bilgi aldı, yapılabilecekler hakkında fikir alışverişinde bulundu. Depremde hayatını kaybedenlere başsağlığı dileyen Tanrıkulu, “Öncelikle 10 ilimizi vuralım depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılara da acil şifalar diliyorum, geride kalanlara da sabırlar diliyorum.” dedi.

Ziyaret ettikleri köylerde yaşanan sorun ve sıkıntıları paylaşan Tanrıkulu, “Kahramanmaraş’ın merkez ilçelerine bağlı köylerinde dolaşmaya başladık. Yaklaşık olarak 33 gün geçmesine rağmen hala bazı köylerimizde sıkıntılar devam etmekte ki Merkez Dulkadir ilçesine bağlı Kazanlıpınar köyündeyiz şu anda. Köy tamamen yıkılmış 90 haneden oluşur, tamamen yıkılmış; ölüler var, hayatını kaybedenler var, yaralılar var,  fakat bu kadar büyük bir yıkıma ve mağduriyete rağmen gerek İl Valiliği tarafından veya AFAD tarafından olsun, bu köylülerimizin sıkıntıları giderilmiş değil. Hala çadır eksikliği var, konteyner eksikliği var, elektrik eksikliği var ki sayın muhtarımızdan da görüştük bunu dile getirdi.” şeklinde konuştu.

Kazanlıpınar köyünün dışında diğer köylerde fazla yıkımın olmadığını söyleyen Tanrıkulu, “Diğer köylerimizde çok fazla yıkım yok. Yani bu köy dışında çok fazla yıkım yok. Bir köyde yine bir iki mahalle tamamen yıkılmıştı. Şimdi bu deprem de geçmiş depremlere oranlar bazı istatistikleri değiştirdi. Çünkü bazı köylerde büyük bir yıkım var, bazılarında hiç yok, çok dikkat çekici bir durum.” şeklinde konuştu.

Depremzedelerin çadır ve konteynerlere ihtiyacının olduğunu belirten Tanrıkulu, “Dediğim gibi 33 gün geçmiş olmasına rağmen hala çadır eksikliği olan konteyner eksikliği olan köylerimiz var. İlk güne nazaran, gıda ihtiyacı elbise ihtiyacı kalmış değil fakat bir an önce bu köylerimize veyahut şehirde mağdur olan kardeşlerimize konteyner verilmesi lazım. Konteyner verildikten sonra içinin döşetilmesi gerekiyor elektrik tuvalet gerekiyor elektrik tuvalet ve ihtiyacının karşılanması gerekiyor.” dedi.

NOT: “HÜDA PAR Sözcüsü Tanrıkulu” ifadesindeki “sözcüsü” kelimesi parti tarafından sehven yazılmıştır.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın