1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. EGD üyelerinden ahde vefa

EGD üyelerinden ahde vefa

- - 4 dk okuma süresi
43
screenshot 15 600 x 400 1

Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER) Başkanı Celal Toprak’ın önderliğinde düzenlenen  ve Ekonomi Gazetecilri Derneği’nin (EGD) geceye katılan üyelerin  anma buluşması, KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim’in ev sahipliğinde gerçekleşti. ‘Gazetecileri ve Duayenleri Anma Buluşması geceye katılamayanları için zoom üzerinden hibrit şeklinde yapıldı.

Merhum duayen gazeteci Nezih Demirkent’in kızı, Dünya Yayın Grubu Başkanı Didem Demirkent ile çok sayıda kıdemli gazetecinin katıldığı programda vefat eden meslek duayeni gazetecilerle ilgili anılar anlatılırken duygu dolu anlar yaşandı.

Açılış konuşmasında “Rahmetli Bülent Yardımcı’nın başlattığı anma buluşmasını biz de geleneksel hale getirdik” diyen “Celal Toprak, “Rahmetli Bülent Yardımcı her yıl düzenlenen anma buluşmasında tarıma katkı sağlanması için kuru fasulye pilav ikramları ile başlatılmış ve böyle de devam ettiriliyor. Böylece Kuru fasulye Pilav etkinliği geleneksel hale geldi.” dedi.

Celal Toprak konuşmasında “Her yıl basın camiası olarak aramızdan ayrılan meslek büyüklerimizi saygıyla anıyoruz. Bu vesileyle anma buluşmamızda  10 ilde gerçekleşen deprem felaketinde aramızdan ayrılan meslektaşlarımızı da anma kararı aldık. Biz basın olarak bunu çok önemsiyoruz. Ayrıca depremden zarar gören meslektaşlarımızda, yaygın medyanın sayfalarını açmasını bekliyoruz. Anma buluşmamızda desteklerini esirgemeyen Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis’e sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadesini kullandı.

Deprem bölgesine iki kez giderek o bölgedeki gazetecilerle görüşen KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim de bir konuşma yaparak, depremin yarattığı yıkımı ve gazetecilerin mağduriyetini tüm çıplaklığı anlattı.

Dim, “KGK İstanbul Ofisi, bugün çok anlamlı bir toplantıya ev sahipliği yapıyor. Depremde kaybettiğimiz gazeteciler ile vefat eden meslek duayeni gazetecilerin ortaklaşa anıldığı programa merhum duayenimiz Nezih Demirkent’in kızı Dünya Yayın Grubu Başkanı Didem Demirkent de katıldı ve babasını anlatan çok güzel bir konuşma yaptı. Bu programın düzenlenmesinde emeği geçen başta meclis üyemiz Ahmet Coşkunaydın abimiz olmak üzere tüm katılan duyarlı meslektaşlarımıza çok teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Duygu dolu anların yaşandığı program sonrası Didem Demirkent ve EGD Başkanı Recep Erçin ile YAPDER Başkanı Celal Toprak, KGK Genel Başkan Yardımcısı Kahraman Halisçelik, KGK Yönetim Kurulu üyesi Sertaç Virancık, KGK Meclis üyeleri Hayati Arıgan, Ferhat Yıldırım, Necmi Hatipoğlu ve Ahmet Coşkunaydın bir çok gazeteci katıldı. Program sonunda KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim’e ve aramızdan ayrılan gazetecilerin birinci derece yakınlarına ve geceyi düzenlenmesinde emeği geçenlere birer teşekkür belgesi sunuldu. Proğram sırasında bazı gazetecilerde zoom üzerinden bağlanarak görüşlerini ve anılarını  dile getirdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın