1. Anasayfa
  2. Belediye
  3. Elim Sende projesinin 2023 hedefleri tanıtıldı

Elim Sende projesinin 2023 hedefleri tanıtıldı

- - 3 dk okuma süresi
58

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Engelli Politikası Mümkün” vizyonu doğrultusunda toplumsal duyarlılığı arttırmak için hayata geçirilen “Elim Sende Farkındalık”’ projesi kapsamında 2023’te yapılacak çalışmalar meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, dernek, vakıf ve üniversitelere tanıtıldı.

Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıda konuşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, “Engelsizmir Şube Müdürlüğü olarak hayata geçirdiğimiz projeler ortak akıl ve iş birliğine dayanıyor. Engelli dostu kent yaratırken ortak akılla, bilimi kullanarak yaptığımız projeleri herkesin sahipleneceğini biliyoruz. Tıpkı bu projede olduğu gibi yeni hedeflere yürümeliyiz. Büyük hayaller kurmalıyız. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak engellerden tamamen arınmış, herkes için ulaşılabilir hale gelmiş, çağdaş bir kent yaratmak için var gücümüzle çalıştığımızı bilmenizi istiyorum” dedi.

Sosyal Projeler Dairesi Başkanı Anıl Kaçar ise projenin önemine değinerek “Engelliler, kadınlar, çocuklar, gençler, işsizler, evsizler, eğitimsizler, yaşlılar, mülteciler başta olmak üzere toplumun tüm kesimlerine yönelik bilgilendirme, bilinçlendirme, rehberlik, danışmanlık ve güçlendirme faaliyetleri yürütüyoruz. Projelerimizi gençlerin, genç gönüllülerin ve sivil toplum kuruluşlarının ortak aklı ve paydaşlığıyla sürdürüyoruz. İlgili paydaşlara, özellikle gençlere proje kapsamında gerçek anlamda kürsü verdik. Çünkü gençler sadece geleceğin değil, bugünün de söz söyleyenleri” şeklinde konuştu.

“Elim Sende projesi”
Toplumdaki empati duygusunu geliştirmeyi hedefleyerek “Elim Sende” projesini başlatan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’ye örnek olan bu projeyle İzmir’in ilçelerinin yanında, Türkiye’nin farklı şehirlerindeki gönüllü gençleri ve çocukları bir araya getiriyor. “Başka Bir Engelli Politikası Mümkün” söylemine katkıda bulunmak amacıyla geliştirilen Elim Sende projesi, çocukların farkındalık kazanmalarını sağlamayı hedefliyor. Projeyle çocuk ve gençlerin üretkenliği sanat çalışmaları ile destekleniyor. Böylelikle engelli farkındalığı başta olmak üzere sosyal yaşama katkı sağlamaları, engelli bireylerin hayatını kolaylaştıran projeler üretmeleri amaçlanıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın