1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. Emtia ve para piyasası

Emtia ve para piyasası

- - 4 dk okuma süresi
7
finance 21

BRENT Amerikan Petrol Enstitüsü Ham Petrol Stoklarının beklentilerin üzerinde artmasıyla birlikte Brent dün %3,90 değer kaybederek günü 77.25$ seviyesinden tamamladı. Güne yukarı yönlü tepki hareketiyle başlayan Brentin indikatörlerine baktığımızda ise bazı kısa vadeli göstergelerde toparlanma olmasına rağmen kesin bir dönüş sinyalinden söz edemeyiz. Geri çekilmelerin devam etmesi durumunda ilk destek noktası olarak son 1 yıl içindeki en düşük seviye olan 75.40$ noktasını izleyebiliriz. Gün içi yaşanan tepki hareketlerinin devam etmesi durumunda ise ilk direnç noktası olarak 79.00$ seviyesi izlenebilir.

ONS/ALTIN “XAUUSD” Ons Altın ABD tahvil getirilerindeki artış ve risk iştahının geri gelmesiyle dün %0,51 değer kaybederek günü 1904$ seviyesinden gün kapanışı gerçekleştirdi. Güne yatay başlayan Ons Altının teknik göstergelerine baktığımızda güçlü görünümün korunduğu gözlemlenmektedir. Yukarı yönlü hareketlerde önemli olarak gördüğümüz 1915$ direncinin aşılması durumunda yükseliş hareketinin devamı beklenebilir. Bu direnç seviyesinin aşılamaması durumunda ise Ons Altında güç kaybı izlenebilir. Geri çekilmelerde ise 1890$ seviyesini ilk destek noktası olarak verebiliriz.

GRAM ALTIN Ons Altına bağlı hareket eden Gram Altın dün %0,46 değer kaybederek günü 1161,66 seviyesinden tamamladı. Gün içinde 1186 zirve noktasını test ederek başlayan Gram Altın bu seviyede tutanamasıyla birlikte teknik göstergelerin genelinde bozulma gözlemlenmektedir. 1144 seviyesini üzerindeki hareketler kısa vadeli görünüm açısından önemli. Ancak bu desteğin kırılması durumunda Gram Altında geri çekilme hızlanabilir. Yaşanabilecek yukarı yönlü hareketlerde ise ilk direnç noktası olarak 1186 seviyesini izleyebiliriz.

GÜMÜŞ “XAGUSD” Gümüş yaşadığı sert yükseliş sonrasında risk iştahının geri gelmesiyle dün %0,53 değer kaybederek günü 21,68$ seviyesinden tamamladı. Güne ise sınırlı yükselişle başlayan Gümüşün teknik göstergelerinde ise pozitif görünüm izlenmektedir. Yukarı yönlü hareketler için dün de test ettiği 22.00$ seviyesini ilk direnç noktası olarak izleyeceğiz. Bu seviyenin üzerinde kapanış gerçekleşmesi durumunda Gümüşte yükseliş hareketinin devamı beklenebilir. Ancak 22.00$ seviyesinin aşılamaması durumunda güç kaybı hızlanabilir. İlk destek noktası olarak ise 21.20$ seviyesini verebiliriz.

EUR/USD EUR/USD paritesi dün %0,01 yatay-sınırlı pozitif seyirle günü 1,0733 seivyesinden tamamladı. Teknik göstergelerin genelinde ise pozitif görünüm izlenmektedir. 1.0800 seviyesini ilk direnç noktası olarak verebiliriz. Bu seviyenin üzerinde kapanış gerçekleştirmesi durumunda EUR/USD paritesinde yukarı yönlü hareket hızlanabilir. 1.0940 ve 1.1033 seviyelerini üst direnç noktaları olarak izleyebiliriz. İlk destek noktası olarak ise 1.0600 seviyesini izleyebiliriz.

DXY (Dolar Endeksi) DXY Endeksi dün %0,02 yatay-sınırlı değer kazanarak günü 103,74 seviyesinden tamamladı. Güne ise negatif seyir izleyerek başlayan endeksin teknik göstergelere baktığımızda ise negatif görünümün devam ettiği görülmektedir. 103.30 seviyesini ilk destek noktası olarak verebiliriz. Bu desteğin üzerindeki kapanışlarda yukarı yönlü tepki hareketleri beklenebilir. Ancak 103.30 desteğinin kırılması durumunda geri çekilme hızlanabilir. İlk direnç noktası olarak ise 104.65 seviyesini takip edebiliriz.

 

Kaynak A1 Capital

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir