1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. Emtia ve para piyasası

Emtia ve para piyasası

- - 4 dk okuma süresi
61
finance 122

BRENT Dolar endeksindeki geri çekilme ile birikte Brent dün %0.72 değer kazanarak 75.76$ seviyesinden gün kapanışı gerçekleştirdi. Teknik göstergelere baktığımızda ise indikatörlerde pozitif görünümü etkili olduğu izlenmektedir. Daha önce yükseliş hareketinin başladığı seviye olan 77.60$ direncinin üzerindeki kapanışlar önemli. Bu direncin üstünde kalıcılık sağlaması durumunda yukarı yönlü hareketlerin devamı beklenebilir. İlk destek noktası olarak ise 70.10$ izlenebilir.

ONS/ALTIN “XAUUSD” FED’in faiz kararıın ardından dolar endeksi ve ABD tahvil getirlerinde yaşanan geri çekilmeden destek alan Ons Altın dün %1.52 değer kazanarak 1970.01$ seviyesinden gün kapanışı gerçekleştirdi. Yeni güne başlarken yükselişini devam ettiren Ons Altının teknik göstergelerine baktığımızda ise pozitif görünümün hakim olduğu izlenmektedir. İlk direnç noktası olarak 1998$ seviyesini izleyeceğiz. Bu direncin üzerindeki kapanışlarda yükseliş hareketinin devamı beklenebilir. Ancak bu direncin kısa vadede aşılamaması durumunda geri çekilme hız kazanabilir. Yaşanabilecek geri çekilmelerde ise daha önce direnç noktası olarak takip ettiğimiz 1959$ seviyesini ilk destek noktası olarak izleyeceğiz.

GRAM ALTIN Ons Altına bağlı hareket eden Gram Altın dün %1.59 değer kazanarak 1205.14 TL seviyesinden gün kapanışı gerçekleştirdi. Teknik göstergelerde ise yaşanan yükselişle birlite pozitif görünümün hakim olduğunu söyleyebiliriz. İlk direnç noktası olarak 1216 zirve seviyesini yakından izleyeceğiz. Bu seviyeye yakın hareketlerde olası kar satışlarına karşı temkinli olunmalıdır. 1216 direncinin üzerinde kapanış gerçekleştirilmesi durumunda 1260 üst direnç seviyesine doğru yönelim hızlanabilir. Geri çekilmelerde ise ilk destek noktası olarak 1185 seviyesi takip edilebilir.

GÜMÜŞ “XAGUSD” ABD Merkez Bankasının faiz kararının ardından yükselişine devam eden Gümüş dün %2.65 değer kazanarak 22.99$ seviyesinden kapanış gerçekleştirdi. Teknik göstergelere baktığımızda ise indikatörlerde pozifit seyrin etkili olduğu izlenmektedir. 23.20$ önemli direncini yakından takip edeceğiz. Bu direncin üzerindeki kapanışlarda yukarı yönlü hareketlerin devamı beklenebilir. Üst direnç noktası olarak ise 24.00$ ve 24.60$ seviyeleri hedeflenebilir. Geri çekilmelerde ise ilk destek noktası olarak 22.75$ seviyesini izleyeceğiz.

EUR/USD Hafta başından beri yükseliş hareketinin etkili olduğu EUR/USD paritesinde FED’in 25 baz puanlık artışı sonrasında %0.81 değer kazanarak 1.0859 seviyesinden gün kapanışı gerçekleştirdi. Güne yükselişine devam ederek başlayan paritenin teknik göstergelerine baktığımızda ise pozitif görünüm etkili olduğu gözlemlenmektedir. İlk direnç noktası olarak 1.0940 seviyesini izleyeceğiz. Bu direncin üzerinde kalıcılık sağlanması durumunda yükseliş hareketinin devamı beklenebilir. Üst direnç noktası olarak ise 1.1030 ve 1.1185 seviyeleri hedeflenebilir. İlk destek noktası olarak ise 1.0940 seviyesi takip edilebilir.

DXY (Dolar Endeksi) DXY Endeksi dün FED’in faiz kararıyla birikte %0.65 değer kaybederek 102.19$ seviyesinden gün kapanışı gerçekleştirdi. Güne düşüşle devam eden Endeksin teknik göstergelerine baktığımızda ise negatif seyrin etkili odluğu gözlemlenmektedir. İlk destek noktası olarak 101.30 seviyesi izlenebilir. Bu desteğin altındaki hareketlerde geri çekilme hız kazanabilir. Kısa vadeli ilk direnç noktası olarak ise 102.40 seviyesi yakından takip edilebilir.

Kaynak A1 Capital

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın