1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Erbakan: “87 seçim bölgesinde kendi adaylarımız ve logomuzla seçime giriyoruz”

Erbakan: “87 seçim bölgesinde kendi adaylarımız ve logomuzla seçime giriyoruz”

- - 8 dk okuma süresi
13
5744238576

Yeniden Refah Partisi, Ankara ATO Congresium’da ‘Türkiye’nin Değerleri’ konseptiyle aday tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. 

7’li masanın ülkeyi uçuruma sürüklemesine engel olacaklarını söyleyen Erbakan, “Cumhur İttifakı’na katılmamızın en önemli nedenlerinden biri, ‘Dört altı yaş arasında okul öncesi yaştaki çocuklara Kur’an öğretmek çağ dışılıktır. Taliban zihniyetidir’ diyen, Namus kavramının kökünü kazımayı amaçlayan, ‘İstanbul Sözleşmesi iktidara gelir gelmez yapacağımız ilk iştir’ diyen Eşcinsel evlilikler tabii ki olabilir ama toplum buna henüz hazır değil diyen LGBT Türk aile yapısına zarar vermez diyen başörtüsüne anayasal güvence getirilmesine laikliğe aykırı olduğu gerekçesiyle karşı çıkan yedili masanın ülkeyi uçuruma sürüklemesine engel olmaktır.” diye konuştu.

‘Milli Görüş’ü 21 yıl sonra Meclis’e taşıyacağız’

Tüm seçim bölgelerinde kendi amblemleri ve kendi adaylarıyla seçime gireceklerini belirten Erbakan, “Hükmü şahsiyetimizi muhafaza ederek, Cumhur İttifakı’nın çatısı altında seçimlere inşallah gireceğiz. Ve inşallah Yeniden Refah Partimizi, Milli Görüş’ü, tam yirmi bir yıl aradan sonra Meclis’e en güçlü bir şekilde taşıyacağız Allah’ın izniyle.” şeklinde konuştu.

“Biz bugüne kadar hep, aile müessesesinin korunması gerektiğini savunduk” diyen Erbakan, “Şimdi inşallah 14 Mayıs’tan sonra Meclis’te bunu çok daha gür bir sesle savunacağız. Atanamayan öğretmenlerimizin sesi olacağız. Kahraman Uzman çavuşlarımızın haklı taleplerini Meclis’te biz dile getireceğiz. Kamuda Yardımcı hizmetler sınıfının kaldırılması ve mensuplarının genel idare hizmetleri sınıfına alınması için mücadele edeceğiz. Bekçilerimizin hakkı olan yıpranma payının verilmesi için Meclis’te mücadele edeceğiz. Taşeron işçilerimizin sesi olmaya Meclis’te devam edeceğiz. Mevsimlik geçici işçilerimizin mağduriyetlerini hükümetin gündemine biz getireceğiz. Polislerimizin, korucularımızın taleplerini Meclis gündemine taşıyacağız Staj mağdurlarının, kamu mühendislerinin sorunlarını Meclis’te çok daha etkili bir şekilde dile getireceğiz. Doktorlarımızın sorunlarını güçlü bir şekilde dile getireceğiz. Müfredatın milli ve manevi değerlerimizi önceleyen hale getirilmesi için mücadele edeceğiz D-8’in canlandırılması, D-60 hedefine yürünmesinin takipçisi olacağız.” dedi.

Siyasi İşler Başkanı Av. Bayram Sakartepe, Yeniden Refah Partisi’nin seçim beyannamesinden önemli başlıkları olarak şunları söyledi:

Çevre – Kentsel Dönüşüm: “Kentsel dönüşümde, rantı önceleyen değil, adil ve hakça paylaşımı önceleyen bir kentsel dönüşümü sağlayan kanunları yapacak, çevrenin korunmasını, yeşil alanları ve aile/komşuluk ilişkilerini en ön planda tutacağız. Sadece binaları değil altyapıları da günümüz ihtiyaçlarına göre dönüştüreceğiz.”

Enerji ve Tabii Kaynaklar: “Güneş, Rüzgar ve Jeotermal gibi temiz ve yenilenebilir enerji kaynaklarını azami düzeyde kullanacağız. Toryum Enerji Santrallerini kuracağız. Sanayicilerimizin enerji kullanımında destekler vereceğiz. Madenlerimizin, yüksek katma değerli üretimlerde kullanılmasını teşvik edecek, kuracağımız tesislerde fiili üretim yapılmasını destekleyeceğiz.”

Milli Savunma Sanayi: “Milli ve yerli savunma sanayimizin gelişimine önemli ölçüde destekler vererek, NATO’ya bütünleşmiş ve bağımlı hale gelim silah ve savunma sistemlerimize alternatifler üreteceğiz. Milli ve yerli savunma sanayii yatırım ve üretimlerimizi mutlaka D-8 Ülkeleri ve Türki Cumhuriyetler ile ortak protokollerle yaygınlaştıracak, savunma sanayii ihracat pazarını genişletecek, kurulan ortaklıklar sayesinde karşılıklı üretim bilgisi paylaşımında bulunacak ve üretim maliyetlerini düşüreceğiz.

Milli Muharip Uçak, İHA, SİHA, Milli Muharip İnsansız Uçak, İnsansız Deniz Aracı ULAQ gibi kara, hava, deniz silah ve savunma sistemlerinin her birine yapılan yatırımları arttıracak ve savunma sanayimizi yüzde 100 yerlilik ve millilik oranına ulaşma hedefiyle destekleyecek ve geliştireceğiz.”

Ekonomi: “Yeniden Refah iktidarında, herkesin isteyerek çalıştığı saygın bir işi olacak, herkesin insanlık onuruna yakışır bir ücreti olacak ve herkes emeğinin karşılığını tam olarak alacak.”

Hukuk: “Yeniden Refah iktidarında, adil düzen esaslı bir hukuk sistemini getireceğiz. Kuvvetlinin değil haklı olanın üstün olduğu bir anlayışı benimseyerek; yaşantımıza, inanışımıza, örf ve adet kurallarımıza, objektif ve sübjektif ahlak kurallarımıza, değerlerimize göre hareket edeceğiz.”

Gençlik: “Yeniden Refah Partisi olarak, gençlerimizi çağın gereklerine uygun bir gençlik ortamında yaşatmayı ve gelişimlerini sağlamayı önde gelen hedeflerimiz arasında tutacağız. Gençlik Bakanlığı’nı kuracağız.”

Engelli Vatandaşlarımız: “Yeniden Refah Partisi olarak “Engellilere Hizmet Önceliğimizdir” sloganımızla çıkmış olduğumuz bu yolda, engelli vatandaşlarımızın hayatın tüm alanlarında yer alabilmesini sağlamak temel amacımız olacaktır. Türkiye’nin sokağını, kamu/özel her kurumunu engelli dostu haline getirecek düzenlemeleri yapacağız.”

Milli Eğitim: “Öğrencilerimizi en az bir dili iyi şekilde konuşabilen ve en az bir mesleğe öğrenmiş olarak mezun edecek sistemi oluşturacağız. Öğretmenlerimizin geçim derdi, ailenin bütünlüğü ve hak, adalet ve meslek itibarı ile ilgili sorunlarını çözeceğiz. Özel okullarda çalışan öğretmenlerimiz ile kamuda çalışan öğretmenlerimizin maaş ve özlük haklarını eşit hale getireceğiz.” 

Üniversiteler (Yükseköğretim): “Üniversitelerimizi, gençlerimizi bilimle buluşturan, bir meslekte uzmanlaştıran birimler haline getireceğiz.”

Dış Politika: “Şahsiyetli bir dış politikayı destekleyecek, D-8 ve D-60 birliklerini güçlendireceğiz.”

İç Politika: “Vali ve Kaymakamlarımızın, Polislerimizin, Jandarma Personelimizin, Uzman Çavuşlarımızın, İtfaiyecilerimizin, Bekçilerimizin, Korucularımızın, Taşeron çalışanlarımızın, Staj mağdurlarımızın maaş, kadro ve özlük haklarıyla ilgili sorunlarını çözeceğiz.” 

Doğu ve Güneydoğu: “Kardeşlik hukukumuzu güçlendirecek, sanayi, sınır kapıları, lojistik, tarım, hayvancılık gibi alanlarda bölgedeki yatırımlarımızı Merhum Erbakan Hocamızın yaptığı gibi artıracak, bölgenin hızla kalkınması için canla başla çalışacağız.”

Sağlık: “Sağlık hizmetlerinde etkinliği artıracak, ilaç bulma sıkıntısını giderecek, koruyucu sağlık hizmetlerini etkinleştirecek, doktorlarımızın ve tüm diğer sağlık çalışanlarımızın çalışma şartlarını ve özlük haklarını daha iyi hale getireceğiz.”

Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir