1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. Erdoğan’dan Avrupa Konseyi 17. Spordan Sorumlu Bakanlar Konferansı’na video mesaj

Erdoğan’dan Avrupa Konseyi 17. Spordan Sorumlu Bakanlar Konferansı’na video mesaj

- - 2 dk okuma süresi
77
screenshot 72 5

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Saygıdeğer bakanlar, uluslararası spor kuruluşlarının değerli temsilcileri, kıymetli misafirler sizleri en kalbi duygularımla saygıyla selamlıyorum. Avrupa Konseyi 17. Spordan sorumlu bakanlar konferansı münasebetiyle sizleri ülkemizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye’ye turizm, tarih, kültür şehrimiz Antalya’ya hepiniz hoş geldiniz.

Konferansın başarılı geçmesini, ülkelerimiz, sporcularımız ve spor camialarımız açısından hayırlara vesile olmasını diliyorum. Farklı toplumların spor ortak paydasında bir araya gelmesi, işbirliğinin artmasının yanında barış atmosferinin güçlenmesine de katkılar sunuyor. Çatışmaların ve savaşların küresel gündemi meşgul ettiği günümüzde, sporun birleştirici, kucaklaştırıcı yönüne daha fazla ihtiyaç duyuyoruz. Türkiye olarak, bu anlayışla ev sahipliği yaptığımız uluslararası spor organizasyonlar vasıtasıyla insanlığa karşı sorumluluğumuzu yerine getirmeye çalışıyoruz. Ülkemiz genelinde sportif tesisleşme ve sporun tabana yayılmasına yönelik yatırımlarımız da günden güne artıyor. Sporcularımızın uluslararası spor müsabakalarından farklı branşlarda elde ettiği başarıları, spora verdiğimiz önemin neticeleri olarak görüyoruz. İnşallah, önümüzdeki dönemde de insanımıza sporu sevdirecek, Türkiye’yi bir spor ülkesi haline getirecek adımlar atmayı sürdüreceğiz.

Kurucu üyesi olduğumuz Avrupa Konseyi çatısı altında spor yönetimi alanındaki işbirliğimizi geliştirmeye hazır olduğumuzu bu vesileyle ifade etmek istiyorum. Konferans çerçevesinde yapılacak tartışmaların ve alınacak kararların bu süreçte bizlere yardımcı olacağına inanıyorum. Değerli fikirleriyle konferansa katkı sunan, içeriğini zenginleştiren tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Bu düşüncelerle Avrupa Konseyi 17. Spordan Sorumlu Bakanlar Konferansı’nın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Toplantının düzenlenmesinde emeği geçen başta Avrupa Konseyi ile Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yetkilileri olmak üzere herkesi şahsım ve ülkem adına tebrik ediyorum.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın