1. Anasayfa
  2. Belediye
  3. Gaziantep Büyükşehir’den ilk ders gününde öğrencilere kırtasiye ve çanta desteği

Gaziantep Büyükşehir’den ilk ders gününde öğrencilere kırtasiye ve çanta desteği

- - 2 dk okuma süresi
47

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, depremden etkilenen İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde 2022- 2023 yılı Eğitim- Öğretim 2’nci Dönemi ilk dersinde öğrencilere çanta ve kırtasiye malzemesi desteği verdi.

İlçelerin merkezlerinde kurulan konteyner kentlerdeki ve köylerinin tamamındaki okullarda ilk ve ortaokul kademelerinin bütün sınıflarının öğrencilerine Büyükşehir Belediyesi, çanta, kalem, silgi, defter ve suluktan oluşan desteğini dağıttı.

Büyükşehir Belediyesi, hayatın normalleşmesi ve vatandaşların ihtiyaçlarını karşılanması için çalışmalarını sürdürürken, ilçelere kurduğu GASMEK Çadırları ile eğitimin aksamamasını hedefliyor.

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR, İLK DERS GÜNÜNDE ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE VE ÇANTA DESTEĞİ VERDİ (4)

Çanta ve kırtasiye desteği hakkında açıklama yapan İslahiye Afet Sonrası İyileştirme Daire Başkanı İbrahim Hızyolu şunları söyledi:

“Okulların açılması sevindirici bir olay. Hayatın deprem bölgesinde normalleştiğinin bir göstergesi. Bu kararın alınmasıyla okul öğrencilerine çanta ve kırtasiye desteği veriyoruz. Malzemeler hızlı bir şekilde temin edilerek daire başkanlığımız tarafından İslahiye konteyner kent bölgelerine dağıtılmaya başlandı.”

Deprem sonrası kurulan İslahiye Tek Yürek Türkiye İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olan Büşra Demirel, öncesinde İslahiye 13 Kasım İlkokulu’nda görev yaptığı belirterek, “Çocuklarımızın okulu açıldı çok sevinçliler. Adaptasyon için çalışmalar yapıyoruz. Büyükşehir Belediyesi’nin çok güzel bir çalışması var. Kırtasiye ihtiyaçlarımız çocukların ihtiyaçlarını karşıladı” diye konuştu.

İslahiye Tek Yürek Türkiye İlkokulu’nda eğitim gören Mustafa Yalçın’da çanta, defter, kalem ihtiyacı olduğunu, bunların karşılandığı için Başta Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e ve ekibine teşekkür etti.

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR, İLK DERS GÜNÜNDE ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE VE ÇANTA DESTEĞİ VERDİ

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın