1. Anasayfa
  2. Belediye
  3. Gaziantep’ten 33 bin 180 kişiye çiftçi kart ve mazot desteği

Gaziantep’ten 33 bin 180 kişiye çiftçi kart ve mazot desteği

- - 2 dk okuma süresi
69

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’te Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı 33 bin 180 çiftçiye, “Çiftçi Kart” ve mazot desteği verileceğini açıkladı.

Bir dizi temaslar ve çiftçilere yönelik tohum dağıtımları için şehre gelen Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret etti. Belediye Şeref Defterini imzalayan Bakan Kirişci, protokolle birlikte Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda toplantıya geçti.

BAŞKAN FATMA ŞAHİN’DEN ÇİFTÇİNİN VE ÜRETİCİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK İKİ MÜJDELİ HABER (3)

“Gaziantep Türkiye için çok kıymetli bir şehir”

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, toplantıdaki konuşmasında; Gaziantep’in her bakımdan tutarlı, istikrarlı ve değişime açık bir şehir olduğunu dile getirerek, “Gaziantep, Türkiye için çok kıymetli bir şehir. Bizim için en mühim olan şeylerin başında merkezi yönetim ile yerel yönetimin uyum ve ahenk içerisinde çalışması geliyor. Gaziantep bu konuda konuşmamın başında da değindiğim üzere çok kıymetli bizim için.” ifadelerini kullandı.

Başkan Şahin ise çiftçilerin girdi maliyetlerine destek olmak amacıyla yüzde 100 hibe ile 33 bin 180 çiftçi ve üreticiye 2022 yılı için geçerli 4 milyon 46 bin 550 litre mazot desteği sağlanacağı söyledi.

Çitçi Kart’ın mobil uygulamasının da olacağını ifade eden Başkan Şahin,  “Uygulama sayesinde tarım kredilerinde veya alışverişlerinde indirim sağlanacak. Büyükşehir’in anlaşmalı olduğu bütün marketlerden çiftçi indirim alacak. Çiftçi Kart sayesinde maliyeti yüzde 10 daha düşürmüş oluyoruz.” diye konuştu.

BAŞKAN FATMA ŞAHİN’DEN ÇİFTÇİNİN VE ÜRETİCİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK İKİ MÜJDELİ HABER (4)

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın