1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. Güz yarıyılında; bin 323 öğrenci iş deneyimi kazandı

Güz yarıyılında; bin 323 öğrenci iş deneyimi kazandı

- - 2 dk okuma süresi
55
3 2023 02 02t140836 008

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) öğrencileri 2022-2023 Akademik Yılı güz yarıyılında da +1 Eğitim Modeli kapsamında iş dünyasında yer aldı. Üniversitenin her eğitim düzeyindeki tüm bölüm ve programlarında uyguladığı modelle öğrenciler eğitim süreçlerinin en az bir dönemini tam zamanlı olarak iş yerinde geçiriyor ve deneyim kazanıyor. Böylelikle eğitimleri devam ederken kariyer planlaması yapabiliyor, devlet desteğiyle maaş alabiliyor ve mezun olmadan iş sahibi olabilme imkanına kavuşuyor.

Üniversiteden yapılan açıklamada güz yarıyılında ön lisans düzeyinden bin 125, lisans düzeyinden ise 198 olmak üzere toplam bin 323 öğrencinin +1 Eğitim Modeli kapsamında işletmelerde mesleki eğitime katıldığı ifade edildi.

Bahar Yarıyılı içinse üniversitenin Mesleki Uygulama Sistemi (MUYS) üzerinden firmalar için öğrenci talebi süreci başladı. Web adresinden kaydını gerçekleştiren firmalar tam zamanlı öğrenci talebinde bulunabiliyor. 20 Şubat’a kadar sürecek başvurular neticesinde 2 bin 100’e yakın öğrencinin iş dünyasında yer alması bekleniyor.  SUBÜ, pandemi sürecinde de modelin uygulamasını sürdürerek öğrencilerin saha deneyimi kazanmaları noktasındaki kararlılığından taviz vermemiş, süreçte 5 bin 134 öğrenci iş dünyasıyla buluşmuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın