1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. Hakkari’de çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Hakkari’de çok sayıda mühimmat ele geçirildi

- - 2 dk okuma süresi
19
whatsapp image 2023 03 29 at 14 41

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Eren Abluka Sonbahar Kış-5 Uzm.J.III.Kad.Çvş. Durmuş Ali Uzun operasyonu kapsamında, Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanlığının desteğinde, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı ile Hakkari İl Jandarma Komutanlığı sevk ve idaresinde, Hakkari Yüksekova Dağlıca Buzul Dağları Alandüz Bölgesinde, 28 Mart Salı günü, Jandarma Özel Harekat, Jandarma Komando, J-SİHA, Atak Taarruz Helikopterleri destekli olarak icra edilen istihbarata dayalı nokta operasyonunda, 4 terörist (2 Kadın- 2 Erkek) silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilmişti.

Devam eden arazi arama tarama faaliyetinde PKK/KCK terör örgütüne ait sözde ana kamp alanı ile silah deposu ele geçirildi.

Silah deposunda yapılan aramada; 1 adet 14,mm KPWT(Doçka) uçaksavar silahı, 1 adet Doçka uçaksavar silahı yedek namlusu, 4 adet AK-47 Kaleşnikof piyade tüfeği, 1011 adet çeşitli çap ve ebatlarda fişek, 8 adet Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 1 adet Sabit Telsiz, 1 adet radyo, 1 adet 6’lı Güneş paneli, Çok miktarda EYP yapımında kullanılan malzeme ile yaşam ve giyim malzemesi ele geçirildi.

Açıklamada, yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Eren Abluka Sonbahar-Kış Operasyonlarının halkın desteği ile inançlı ve kararlı bir şekilde başarı ile devam ettiği vurgulandı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir