1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. Harran Üniversitesi Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı Başvuruları devam ediyor

Harran Üniversitesi Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı Başvuruları devam ediyor

- - 2 dk okuma süresi
62
whatsapp image 2023 02 02 at 11 20

ŞANLIURFA – 02.02.2023 – HİBYA – Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü tarafından yurt içi ve yurt dışı üniversitelerin lisans ve ön lisans programlarına yerleşmek için yapılan her yıl rekor katılım ile başvuruların gerçekleştiği sınav, Türkçe, İngilizce ve Arapça olmak üç dilde yapılacak. Sınav, eş zamanlı olarak yurt içinde Şanlıurfa, İstanbul, Mersin, Hatay, Ankara, Gaziantep, Kayseri, Kahramanmaraş, Kilis, Bursa, Konya, İzmir ve Van illerinde gerçekleştirilecek.Yurt dışında ise Somali, Azerbaycan, Almanya, Suudi Arabistan, İran, Nijerya, Mısır, Tunus, Fas, Irak, Makedonya, Kosova ve Arnavutluk’ta yapılması planlanıyor.

Yabancı Öğrenci Sınavında bir marka kurum haline gelen Harran Üniversitesi, ÖSYM standartlarına göre sınavlarını yapıyor. Uluslararası ölçekte bir sınav olan Harran Üniversitesi YÖS sınavının sonuçları ile öğrenciler, ülkemizde bulunan 93 üniversite ve aynı zamanda yurtdışındaki bazı üniversiteleri de tercih yapabilecekler.

4 Mart 2023 Cumartesi günü Türkiye saati ile 14:00’te başlayacak ve tüm merkezlerde eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek olan 2023 HARRAN YÖS-1 sınav başvurularını öğrenciler 12 Şubat 2023 tarihine kadar Üniversitenin Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü internet adresi üzerindenonline olarak yapabilecekler. Sınav sonuçları da 24 Mart 2023 tarihinde yayınlanacak.Yurt içinden ve yurt dışından online başvuru yapmak isteyen adaylar sistem üzerinden online olarak ödeme yapabilirler. Harran Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü tarafından öğrencilere başvurularında kolaylık olsun diye Türkçe, İngilizce ve Arapça olmak üzere üç dilde başvuru videoları da hazırlandı.

YÖS sınavı ile yabancı uyruklu öğrenciler Tıp, Mühendislik, Mimarlık, Hukuk, Rehberlik ve Psikolojik danışmanlık, Eczacılık, Psikoloji, öğretmenlik sağlık gibi daha birçok bölümü tercih edebilecekler.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın