1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. HÜDA PAR Heyeti, Gaziantep’te depremzedelerle bir araya geldi

HÜDA PAR Heyeti, Gaziantep’te depremzedelerle bir araya geldi

- - 2 dk okuma süresi
39
whatsapp image 2023 02 21 at 22 42

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, depremin ilk anından itibaren, partisine seslenerek, arama kurtarma çalışmalarına katılmalarını, yaraların sarılmasını ve seferberlik ilan etmişti.

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu öncülüğünde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen iki büyük depremin ardından Afet Koordinasyon Merkezi oluşturuldu.

HÜDA PAR’ın deprem bölgelerinde oluşturmuş olduğu kriz masasından biri de Gaziantep heyeti oldu. HÜDA PAR Heyeti, Gaziantep ilçeleri olan Nurdağı ile Islahiye başta olmak üzere kırsal alanlarda depremin ilk anlarından itibaren sahada depremzedelerin sorun ve sıkıntılarını yerinde incelemeye ve yaraları sarmaya devam ediyor.

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Metin Kaya, HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer ve partililer, depremzedelerle bir araya geldi, depremzedelerin sorun ve sıkıntılarını dinledi, acılarını paylaştı. Kaya ve beraberindeki heyet, Gaziantep’teki incelemelerinden sonra, Gaziantep’in ilçeleri olan Nizip ve Karkamış’ta da deprem mağdurlarıyla bir araya geldi.

Nizip ve Karkamış ilçelerinin kırsal mahallelerini ziyaret eden Kaya, depremin büyük oranda etkilediği mahallelerde incelemelerde bulundu.

Kaya, depremde evleri ve ağılları yıkılan depremzedelere teselli verdi, depremde yaralananlara geçmiş olsun temennisinde bulundu. Depremzedelerin sorun ve sıkıntılarını not eden Kaya, parti olarak sorunların çözümü için yetkili mercilerle paylaşılacağını belirtti. HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Kaya, ayrıca depremde hayatını kaybeden acılı ailelerin taziye ziyaretine katıldı, acılı ailelere başsağlığı ve sabırlar diledi.

 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir