1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. HÜDA PAR’dan Cumhur İttifakı’na destek

HÜDA PAR’dan Cumhur İttifakı’na destek

- - 4 dk okuma süresi
9
hudapar

Yapıcıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Kamuoyunun da yakından takip ettiği gibi seçimlerin yenilenmesine dair karar dün Sayın Cumhurbaşkanı tarafından imzalandı ve kararın Resmi Gazete’de yayımlanmasından sonra toplanan YSK, seçimlerin 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılmasına karar verdi.

Seçim sürecinin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Seçim tarihinin netleşmesinden sonra siyasi trafik hızlanmaya başladı. Dün de basınla paylaştığımız gibi bugün Başkanlık Divanı toplantımız vardı.

11 ilde yıkımlara ve can kayıplarına yol açan deprem, asrın felaketi olarak nitelendirilmişti. Gerçekten de kelimenin tam manasıyla da böyledir. Parti olarak depremden etkilenen bölgeleri ilk günden itibaren ve artan bir yoğunlukta ziyaret ediyoruz sadece il ve ilçe merkezlerini değil mümkün mertebe depremden etkilenen köyleri de ziyaret edip sorun ve sıkıntıları tespit etmeye çalışıyoruz.

Afet çok geniş bir alanda etkisini göstermiştir. Yıkılan veya hasar gören bina sayısı yüzbinlerle ifade ediliyor. Can kayıplarımız elli bin sınırına dayandı. Bu vesile ile depremlerde vefat eden kardeşlerimize bir kez daha rahmet diliyorum. Allah, geride kalan yakınlarına sabr-ı cemil versin. Yaralılarımıza acil şifalar ihsan etsin. Bir an önce yaraları sarma noktasında da millet olarak bizlere güç, kuvvet ve imkan versin.

Bu felaketin etkisi belki birkaç yıl daha sürecek. Seçim veya başka vesileler, depremi ve depremzede kardeşlerimizi bizlere unutturmamalı. Kardeşlerimizin bize ihtiyacı var. Onları yalnız bırakmayalım. Çadır en çok talep edilen kalemlerin başında geliyor diyebiliriz. Tabi konteyner kentlerin kurulması ve nihayetinde kalıcı konutların inşası için sürecin hızlı ilerlemesi gerekir. Bu konuda gevşeklik ve ihmal gösterilmemelidir.

Bu sabah Başkanlık Divanı toplantımızda deprem bölgesindeki çalışmalarımız ile birlikte seçimler konusunu da değerlendirdik. Biz daha önce kamuoyuna cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacağımızı ilan etmiştik. Seçim tarihinin ilan edilmesi ve adayların ilanından sonra Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili kararımıza kamuoyuyla paylaşacağımızı ifade etmiştik.

Kısa bir süre önce millet ittifakı adayını ilan etmişti. Dün de Sayın Erdoğan Cumhur İttifakı’nın adayı olduğunu bir kez daha ilan etti. Her ne kadar başka bazı partilerin ittifak için bir araya gelecekleri ve üçüncü bir aday çıkacağı yönünde haberler olsa da başka aday çıksa bile seçimin cumhur ittifakı ile Millet İttifakı arasında geçeceği görülmektedir.

Bugün Başkanlık Divanı toplantısında -daha önce yetkili kurullarımızla yaptığımız istişarelerin neticesi ile de uyumlu olarak- 2023 cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhur İttifakı adayı olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı aldık. Milletimize ve memleketimize hayırlı olsun.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir