1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. HÜDA PAR’lı Eminoğlu: “Depremzedelerin yardımına koşmaya devam ediyoruz”

HÜDA PAR’lı Eminoğlu: “Depremzedelerin yardımına koşmaya devam ediyoruz”

- - 2 dk okuma süresi
43
screenshot 1 600 x 400 42

HÜDA PAR Genel İdare Kurulu Üyesi Mahmut Eminoğlu, HÜDA PAR Adıyaman il Başkanı Mustafa Yetiş ve beraberindeki heyet Adıyaman’da depremzedeleri ziyaret etti.

Eminoğlu ve beraberindeki heyetin ilk durağı, Adıyaman’daki çadır kentler oldu. Eminoğlu, çadır kentlerdeki depremzedelerin sorun ve sıkıntılarını dinledi, acılarını paylaştı geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Çadır kentlerdeki depremzedelerle görüşme yapan Eminoğlu ve beraberindeki heyet, yetkililerle bir araya geldi. Eminoğlu sorunlar ile ilgili alınan notlar üzerinden çadır kent yetkilileriyle durum değerlendirmesi yaptı, yapılabilecekler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

WhatsApp Image 2023 03 13 at 11 04 12 (1)

Eminoğlu, yapılan ziyaretlerde bazı çadırların elektrik sorununun olduğu, banyo ve tuvaletlerin yetersizliği, çamaşırların yıkanması ve hijyen malzemelerinin yetersizliği; bunların yanında yetersiz beslenme, sağlık sorunlarının kendileri için eziyet halini aldığı vatandaşlar tarafından ifade edildiğini belirtti.

“Parti olarak depremin ilk anından itibaren vatandaşların yardımına koştuk”

HÜDA PAR olarak depremin ilk anlarında itibaren sahada olduklarını anımsatan Eminoğlu, “Biz parti olarak depremin ilk anından itibaren depremden etkilenen vatandaşlarımızın yardımına koştuk. Arama ve kurtarma faaliyetlerinin beraberinde başta beslenme olmak üzere temel insani ihtiyaçları karşılama konusunda seferber olduk. Halen deprem bölgelerinde bütün kuruluşlarımızla sahadayız. Son ihtiyaçlar giderilene kadar depremzede vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

WhatsApp Image 2023 03 13 at 11 04 12

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın