1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. “İki Toplantı dünyada büyük yankı uyandırdı”

“İki Toplantı dünyada büyük yankı uyandırdı”

- - 1 dk okuma süresi
5
screenshot 2 600 x 400 34

Çin’in başkenti Beijing’de devam eden 14. Çin Ulusal Halk Meclisi (ÇUHM) 1. Toplantısı ve Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı (ÇHSDK) 14. Ulusal Komitesi 1. Toplantısı (İki Toplantı) dünyada büyük yankı uyandırdı.

Polonya’da yayımlanan Trybuna Gazetesi’nin eski baş editörü Peter Gazinovsky, Çin’in son yıllarda ekonomik kalkınma alanında büyük başarılara imza attığını belirterek, özellikle de ülkede yoksulluğun tamamen ortadan kaldırılmasının hayranlık uyandırıcı olduğunu söyledi. 

Sırbistan’da yayımlanan “Evening News” gazetesinin muhabiri Djordje Samoylovich, Kuşak ve Yol inisiyatifi kapsamında Sırbistan’daki altyapı inşası çalışmalarının yoğunlaştığını ve ülke ekonomisinin güçlendiğini belirtti. Samoylovich, Sırbistan ve Çin halkı arasındaki beşeri ve kültürel temasların da arttığını kaydetti. 

Tayland’da yayımlanan “The Manager” gazetesinin muhabiri Supachai da ‘‘Kuşak ve Yol inisiyatifi ülkemizde büyük değişikliklere yol açtı. Tayland’daki otobüslerde yeni enerji kullanıldı. Çin’in yardımıyla güneş enerjili ürünlerimiz ve yeni enerjili araçlarımız geliştirildi, ülkemizdeki çevre koşulları iyileştirildi.” ifadelerini kullandı.  

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir