1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. İmamoğlu: “14 Mayıs’ta Türkiye’nin kaderine hep birlikte el koyuyoruz”

İmamoğlu: “14 Mayıs’ta Türkiye’nin kaderine hep birlikte el koyuyoruz”

- - 6 dk okuma süresi
58
6544644171

İmamoğlu konuşmasında, “Ekonomiyi bu iktidarın tarım politikası, sanayi politikası, dış politikası batırdı. Aşama aşama bu ülkenin en temel dengelerini bozacak adımlar attılar. Onlar ekonomiyi artık düzeltemezler. Kim düzeltecek? Milletçe biz düzelteceğiz. Nasıl yapacağız? İstanbul'da nasıl başardıysak, huzurlu ve müreffeh Türkiye'yi sizlerle başaracağız. 14 Mayıs'ta Türkiye'nin kaderine hep birlikte el koyuyoruz. Gelin, çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceği için, hep birlikte harekete geçelim. Millet İttifakı’nın liyakatli kadrolarına görev ve yetki verelim. 13. Cumhurbaşkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu iş başına getirelim.” dedi.

Kalabalığın arasından ‘Sinan Ateş size emanet Ekrem Abi’ pankartını gören İmamoğlu, “Kesinlikle Sinan Ateş de bize emanet sevgili kardeşim. Hukuksuzluğa uğramış, adaletsizliğe uğramış kim varsa, onlar için sonsuz mücadele vereceğiz. Bizim milliyetçiliğimizi, bayrak-vatan sevgimizi ağızlarına alıp, Allah'ın günü dedikodu yapmalarına bakmayın. Kurdukları bu bozuk ve adaletsiz düzeni devam ettirmek için bunu yapıyorlar. Bu ülkenin pırıl pırıl evlatlarının mülakatlarda hakları yenirken milliyetçilik neredeydi? Bu ülkenin iyi yetişmiş beyinleri, bu ülkeyi terk etmeye zorlanırken hani milliyetçiliğiniz? Şehitlerimizin kanıyla kurulan bu ülkenin vatandaşlığını 250 bin dolara ne idiği belirsiz kişilere satarken, neredeydi milliyetçiliğiniz? Bak, o vatandaşlık sattığınız insanlar, uyuşturucu baronu çıkıyor. Bilmem nerenin mafyası çıkıyor. Nerede milliyetçiliğiniz?” ifadelerini kullandı.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, eşi Dr. Dilek İmamoğlu ile birlikte, Kuzeykent Meydanı’nda Kastamonulularla buluştu. Yağmura ve ardından yağan doluya rağmen alanı dolduran Kastamonulular, İmamoğlu’na sevgi gösterilerinde bulundu. “Memleketin yağmuru da bizim karı da bizim güneşi de bizim, memleketin her güzelliği bizim” diyerek sözlerine başlayan İmamoğlu, Kastamonuluları, “Kahraman Şerife Bacı'nın Kastamonulu kadınlarına, onun torunlarına selam olsun. Memleketimin güzel insanları Rıfat Ilgaz’dan, Oğuz Atay’dan, Behçet Necatigil’den selam olsun hepinize. İstiklal Marşı bestecisi Osman Zeki Üngör'den selam olsun hepinize” sözleriyle selamladı.

Ülkenin hemen her köşesinin olduğu gibi, Kastamonu’nun da bu iktidar döneminde ihmal edildiğine vurgu yapan İmamoğlu, “Artık ihmal dönemi bitiyor. Bu şehri ilk gördüğümde bu tepede, bu plato gibi olan o güzel yayla haliyle niçin ihmal edildi diye üzülmüştüm. Aslında bu şehrin turizmiyle, tarımıyla muhteşem bir şehir olması lazım. 170 kilometre sahili var, ama deniz turizmi yok. Ben, bu şehrin fırsatlarının daha 4’te 1’inin bile daha değerlendirilmediğini düşünüyorum. İktidara geldiğimizde Kastamonu'yu her yönüyle ele alacağız. Her yönden çözüm üreteceğiz. İktidarda size karşı bir eksiğimiz olursa, size söz veriyorum, Kastamonu'nun bir hemşehrisi olarak, Kastamonulu halkımın, hemşehrilerimin bir evladı olarak her konunuza sahip çıkacağım. Bu sözlerin her birini yerine getireceğim. Hepinize söz veriyorum” şeklinde konuştu.

“Bu seçimde hep birlikte önemli bir karar vereceğiz” diyen İmamoğlu, “Bu seçimde alacağımız karar, bundan sonra ülkemizin nasıl yönetileceğine ait bir karar olacak. Liyakatsiz ellerde ne oldu? Ekonomimiz krizden krize savruluyor; öyle değil mi? Paramızı pul ettiler, pul; öyle değil mi? İşsizlik ve yoksulluk aldı başını gidiyor. Enflasyon ve hayat pahalılığı, ne yazık ki milletimizin belini büktü. Sevgili hemşerilerim, Türk Lirası, o bizim canım paramızın en büyüğü, neredeyse yarım kilo et alabiliyor. Dünyada, en büyük parasıyla en az et alınan memleket, Türkiye. Bu hale getirdiler bizi. Bu neyi gösteriyor? Artık yönetemiyorlar” ifadelerini kullandı.

Türk Lirası’nın dövize karşı zayıfladığına dikkat çeken İmamoğlu şöyle devam etti:

“Ne yazık ki, dövizi tutamıyorlar. Enflasyon, bir canavara dönüştü. İşsizlik deseniz, memleketimizin her şehrinin, her mahallesinin en kötü belki de süreci. Gençlerimiz, işsizlikten kan ağlıyor. Fiyat artışlarını her ortamda yaşıyoruz. Çocuklarımızın eğitim masraflarından pazardaki alışverişe kadar. Bu alanda hanımefendilere sormak istiyorum. Sevgili hanımefendiler, sizler çoluğunuza, çocuğunuza, evdeki yaşayanlarınıza gönlünüzden geçtiği gibi bayramlık alışverişi yapabildiniz mi? İşte biz, bayramı bile unuttuk. Bu millete bayramı bile unutturan bu iktidar, aslında milleti unuttu. Hep birlikte bu gidişe dur demek zorundayız. Ekonomiyi bozan, asla düzeltemez. Siz bu ülkeyi yöneteceksiniz, ‘2023’te 23 bin dolar kişi başı milli gelir olacak’ diyeceksiniz. Bugün üçte biri. İşte bunlar, ekonomiyi düzeltemez. Çünkü ekonomiyi batıran, bizzat onların kurduğu sistem. İhale sistemi, onların getirdiği devlet düzeni, bunların getirdiği mülakat sistemi…”

 

 

 

Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın