1. Anasayfa
  2. Belediye
  3. İmamoğlu: “Yapılan hukuksuzluğa karşı muazzam bir vatandaş duruşu var”

İmamoğlu: “Yapılan hukuksuzluğa karşı muazzam bir vatandaş duruşu var”

- - 6 dk okuma süresi
81

CHP Kastamonu milletvekili Hasan Baltacı ve Kastamonu CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in eşlik ettiği İmamoğlu, Taşköprülülerle ilçe meydanında bir araya geldi.

Meydanda bulunan Atatürk heykeli önünde konuşan İmamoğlu, yaklaşık bin kişiye hitap etti.

İmamoğlu, İstanbul’da Kastamonu nüfusunun iki katına yakın Kastamonulunun yaşadığını belirterek, “Ben size hem İstanbul’daki Kastamonulu hemşerilerimin hem de 16 milyon İstanbullunun selamlarını getirdim.” dedi.

“Her konuda tek kişinin ağzına bakan bir sistemle mücadele ediyoruz”

Siyaset üstü bir döneme girildiğine dikkat çeken İmamoğlu, “Ülkemizde, ‘Her şeyi ben bilirim’ diyen bir anlayışla mücadele ediyoruz. Her konuda tek kişinin ağzına bakan bir sistemle mücadele ediyoruz. Bu güzel memleket, insanının ortak aklını, insanının düşüncelerini, insanının fikirlerini bir arada kardeşçe organize etme yeteneğini ortaya koyan bir yönetime muhtaçtır. Bir an önce bu rejimi, bu anlamda değiştirmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

“İstanbul’u ben almadım, 16 milyon İstanbullu aldı sizden”

İmamoğlu, “Bir hukuksuzlukla mücadele ediyoruz” diyerek, şunları kaydetti:

“Uydurma işlerle hakkımızda soruşturmalar açılıyor. Niye? ‘Vay efendim İstanbul’u sen bizden nasıl alırsın?’ Allah aşkına, İstanbul’u birincisi ben almadım, 16 milyon İstanbullu aldı sizden. Ben almadım. Dediler ki; ‘Sizi beğenmiyoruz.’ Bir de üstüne haksızlık yaptınız, 806 bin oy farkla, İstanbul’un tarihinin en büyük oy oranıyla, Belediye Başkanı seçtiler. Ne benim hakkım şurada bulunan bir vatandaşımızdan fazla ne bir vatandaşımızın hakkı benden fazla. Eşiz, 86 milyon.” 

“Millet, iradesine dokundurtmaz”

Milletin iradesine dokundurtmayacağını söyleyen İmamoğlu,  “Şu an bu kardeşinizin verdiği hukuk mücadelesi, aynı zamanda bir haysiyet mücadelesidir. Bakın, il başkanım var, milletvekilim var, siyasi ilçe başkanım var. Ben de partimin evladıyım. Parti devleti olamayız biz. Devleti yaşatacağız. Biz, binlerce yıllık devletin geleneği olan insanlarız. Esas olan, devletin gücüdür. Biz, gerçekten hak ettiği bir biçimde devletimizi güçlü kılacağız. Şart olsun kılacağız. Şart olsun kılacağız. Allah’ın izniyle, her şey çok güzel olacak. Buranın usulüyle bir daha söylüyorum: Şart olsun ki, her şey çok güzel olacak.” şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından, esnaf ziyaretlerinde bulunan İmamoğlu, Taşköprü’den Safranbolu’ya geçti.

İBB’nin destekleriyle dış cephe yenilemeleri tamamlanan Kaya Erdem Caddesi’ndeki inceleme gezisinden önce Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’yi makamında ziyaret etmek isteyen İmamoğlu’nu, belediye binası önünde coşkulu bir kalabalık karşıladı.

İmamoğlu, Safranbolu’da kendisine gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti, “Sağ olun. Çok mutlu oldum. Ben, Başkanımızla caddeyi gezmeye gelmiştim. Nasıl gezeceğim caddeyi? Onurlandım, gururlandım. Teşekkür ederim. Belediye Başkanımız Elif Hanım’a ben ilk seçildiği günden itibaren, hep bir arada buluşmayı ve burayı dolaşmayı çok istediğimi söylemiştim. Kısmet bugüne oldu. Kastamonu ve Safranbolu buluşmasını birleştirdik” sözleriyle dile getirdi.

“Yapılan hukuksuzluğa karşı muazzam bir vatandaş duruşu var”

Safranbolu ziyaretinin hak, hukuk, adalet buluşmasına dönüştüğünü belirten İmamoğlu, “Allah kalbine göre versin, derler ya insana; ben diyorum ki, ‘Bu insanların kalpleri, kötü işlere çalışıyor. Ama ben de inanın iyi kalpli bir insan olduğumu düşünüyorum. Allah da kalbime göre veriyor.’ Yapılan hukuksuzluğa karşı muazzam bir vatandaş duruşu var. Bu haysiyet mücadelesi, zaten bilmelisiniz ki Ekrem İmamoğlu mücadelesi değil. Bu mücadele, milletimizin haysiyet mücadelesi.” dedi.

Altılı Masa’ya çağrı

“Çok hazırız” diyen İmamoğlu, “Dayanışma içerisinde, özellikle Altılı Masa’nın kıymetli liderleri çok özenli çalışmalılar, çok hızlı süreçleri toparlamalılar ve milleti bu coşkuyla hep birlikte yola çıkarmalılar. Hep birlikte, bir an önce. Dolayısıyla sorumluluğumuz büyük. Yükümüz ağır. Milletimizin ne yazık ki son yıllarda sorunları çok daha fazla büyüdü. Ama size bir şey söyleyeyim; milletçe söylüyorum, yanlış anlamasınlar: Vallahi de billahi de gençliğimiz var. Gençliğimiz var milletçe. Ve başardık; yine başaracağız.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından Başkan Köse’yi makamında ziyaret eden İmamoğlu, İBB’nin destekleriyle dış cephe yenilemeleri tamamlanan Kaya Erdem Caddesi’nde, Safranbolu Belediye Başkanı Köse ile birlikte bir inceleme gezisinde bulundu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın