1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. İYİ Parti’den yeni kampanya videosu; “20. Yılında AK Parti Sunar: Çöküş ekonomisi”

İYİ Parti’den yeni kampanya videosu; “20. Yılında AK Parti Sunar: Çöküş ekonomisi”

- - 3 dk okuma süresi
350
3164750592

İYİ Parti’den seçim kampanyasına yönelik yeni bir kampanya videosu daha geldi.

İYİ Parti'den yapılan açıklamaya göre, ahlak, ekonomi, deprem, mülteci, terör ve demokrasi teması işlenen iletişim kampanyası serisinin üçüncü videosu; “Çöküş Ekonomisi” oldu.

Videoda AK Parti iktidarının ekonomi politikasındaki ciddiyetsizlikler, yanlışlar ve tutarsızlıklar somut örnekler üzerinden işlendi.

“20. Yılında AK Parti Sunar” yazısıyla açılışı yapılan videonun ilk bölümünde; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, "Bazı kesimlerde bir şükürsüzlük, bir tatminsizlik, bir karamsarlık hali aldı başını gidiyor.” sözleri karşılığında ekonomik zorluklara karşı vatandaşların “Bizi bu duruma düşürenlere hakkımı helal etmiyorum.” sözleri yer aldı.

‘’Çöküş ekonomisi’’ seslendirmesiyle; “Sabah akşam her gün simit yiyorum.” diyen, et alamayan vatandaşların görüntüleri karşılığında; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Refah Partisi dönemindeyken dönemin iktidarına karşı kullandığı; “Saf olma, ekonomide kaide alım gücüyle ölçülür.” ifadelerine de yer verildi.

Videonun ikinci bölümünde, “Beceriksizliği örtbas için söylenen binbir yalan” seslendirmesiyle; vatandaşların ekonomiye karşı isyanlarının yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Neymiş? Millet açmış.”  “Sakın ha bunlara aldırmayın. Bizde kriz falan yok.” söylemleri yer aldı.

Videonun üçüncü bölümünde; “Ciddiyetsizliğin gölgesinde kayıp bir bakan” seslendirmesiyle Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye yer verildi. Videoda Nureddin Nebati’nin, “Ekonomi gözlerdeki ışıltıdır. Benim gözlerimdeki ışıltıyı arkadaşlarım görüyor.” sözleri karşılığında genç bir kızın ağlayarak sarf ettiği “Kış geliyor, mont almamız gerekiyor. Kaç lira olmuş? 300 lira, 400 lira.” sözleri ve ifadeleri yer alırken yine Nureddin Nebati’nin; “Ekonomi canlı mı? Canlı. Çift hane, çift hane” söylemleri yer aldı.

Videonun son bölümünde; “Bitmek bilmeyen bir inat” seslendirmesiyle; sarayın ihtişamlı görüntüleri karşılığında ve vatandaşların çaresizliklerine yer verilirken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Faiz sebep, enflasyon sonuçtur.” sözleri işlendi.

Videonun sonunda ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ve çeşitli demografilerden vatandaşların yer aldığı illüstrasyon çizimlerin yer aldığı görsel ile birlikte Akşener’in; “Tüm bunlar son bulacak ve yepyeni bir güneş doğacak. Çünkü 14 Mayıs'ta Türkiye tarih yazacak!” ifadelerine yer verilerek 2023 yılında; Atatürk’ün vizyonu, her daim ileri düsturu, 1923 ruhu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in liderliğinde Türkiye’nin tarih yazacağı mesajı verildi.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın