1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. İYİ Parti’den yeni kampanya videosu

İYİ Parti’den yeni kampanya videosu

- - 5 dk okuma süresi
67
2474218999

Partiden yapılan açıklamaya göre, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, 28. Dönem Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine yönelik beyannamesinde Toplumsal Sözleşme vizyonu olarak ortaya koyduğu; adil, saygılı, nitelikli, güçlü ve yaşatan Türkiye anlayışları işlenen iletişim kampanyası serisinin son videosu “Yaşatan Türkiye” oldu.

“14 Mayıs’tan itibaren milletimize, Cumhuriyetimizin ikinci asrında; Yaşatan Türkiye'yi ve yeni bir toplumsal sözleşmeyi vadediyoruz” notuyla paylaşılan videoda; 21 yıllık AK Parti iktidarının neden olduğu yıkıma, vatandaşların çaresizliklerine, kadın cinayetlerine, genç ölümlerine ve asrın afetinin asrın felaketine dönüştürülmesine dikkat çekilirken İYİ Parti’nin yaşatan bir Türkiye inşa etme hedefi vurgulandı.

“AK Parti iktidarın neden olduğu 20 yıllık yıkımın sonucunda insanlarımız artık yaşayamıyor”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 16 Nisan tarihinde 2023 Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı’nda gerçekleştirdiği konuşma ile ilerleyen video 6 Şubat depremlerinde kızını kaybeden babanın fotoğrafı ile başladı.

Çöpten yiyecek toplayan yoksul vatandaşların ve 6 Şubat depremlerinde çaresiz bırakılan vatandaşların görüntüleriyle devam eden videoda Akşener’in; “Ne yazık ki bugün AK Parti iktidarın neden olduğu 20 yıllık yıkımın sonucunda insanlarımız artık yaşayamıyor. Bu beceriksiz iktidar yüzünden içini boğan dertlerden nefes bile alamıyor. Büyük bir afetin asrın felaketine dönüşmesini izlediler. İnsanlarımızı yaşatamadılar” sözlerine yer verildi.

“Kadınları yaşatamadılar”

AK Parti iktidarının kadına karşı bakış açısını vurgulayarak devam eden videoda, geçtiğimiz yıllarda yaşanan kadın cinayetleri hatırlatıldı. Videoda; Ceren Özdemir, Özgecan Aslan, Şule Çet, Pınar Gültekin, Emine Bulut, Raziye Oskay ve Dilara Yıldız görüntüleriyle Akşener’in; “O saatte orada ne işi varmış?” diye suçladılar. Ceren’leri, Özgecan’ı, Şule’yi, Pınar’ı, Emine’yi, Raziye’yi, Dilara’yı ve daha nice kadını yaşatamadılar” ifadelerine yer verildi.

“Dilek Özçelik’i yaşatamadılar”

2013 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayrak’tan tedavisi için yardım isteyen ve ‘’Çaresizliği hiç tatmamışsınız hayatınızda’’ sözleriyle hafızalara kazınan Dilek Özçelik’i hatırlatan Akşener’in; ‘’Cebine 50 lira sıkıştırmaya çalıştıkları; Dilek Özçelik’i yaşatamadılar” sözleri yer aldı.

“Enes Kara’yı yaşatamadılar!”

Geçtiğimiz yıl bir cemaat yurdunda intihar ederek hayatını kaybeden tıp öğrencisi Enes Kara’yı hatırlatan Akşener’in; “Umutsuzluğa hapsettiler. Sesini duymadılar. Yardımına koşmadılar. Enes Kara’yı, yaşatamadılar.’’ söylemine yer verildi.

“Fedai öğretmenimizi yaşatamadılar”

KPSS’de yüksek puan almasına rağmen atanamadığı için inşaatta çalışırken hayatını kaybeden öğretmen Fedai Altun’u hatırlatan Akşener’in; “‘En son neyinizi kaybettiniz?’ sorusuna; ‘hayallerimi’ diye cevap veren Fedai öğretmenimizi yaşatamadılar” sözleri yer aldı.

“Sinan Ateş’i yaşatamadılar”

Son olarak bir suikast sonucu hayatını kaybeden Sinan Ateş’i hatırlatan Akşener’in; “Katilleri, azmettiricileri, alçaklığa ortak olanları, bilmezden geldiler. Yargı süreçlerine, müdahale ettiler. Gencecik bir akademisyenin kanını, yerde bıraktılar. Yani Sinan Ateş’i de yaşatmadılar’’ ifadeleri vurgulandı.

“Adaletin kendilerine lazım olacağını unutuyorlar”

Videoda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1999 yılında okuduğu bir şiir nedeniyle cezaevine girmesi hatırlatılarak Akşener’in; “Adaletin dönüp dolaşıp bir gün en çok kendilerine lazım olacağını unutuyorlar” sözlerine yer verildi.

‘’Türkiye’de yaşamanın bu kadar zor olmasını reddediyoruz’’

Video Akşener’in; “Devletimizin beceriksiz bir iktidarın elinde içine düşürüldüğü bu acizliği reddediyoruz. Milletimizin içine düşürüldüğü bu çaresizliği reddediyoruz. Türkiye’de yaşamanın, bu kadar zor olmasını, reddediyoruz. 14 Mayıs’tan itibaren, milletimize; Cumhuriyetimizin, ikinci asrında; yaşatan bir Türkiye’yi ve yeni bir toplumsal sözleşmeyi vadediyoruz.” sözleriyle sona erdi.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın