1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. İYİ Parti’den yeni kampanya videosu; “Recep Bey Sunar: Ahlakın Sonu”

İYİ Parti’den yeni kampanya videosu; “Recep Bey Sunar: Ahlakın Sonu”

- - 4 dk okuma süresi
48
3754825556

İYİ Parti, 28. Dönem Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine yönelik seçim kampanyasını geçtiğimiz günlerde “Türkiye Tarih Yazacak!” sloganıyla duyurmuştu.

İllüstrasyon çizimlerle Türkiye geneline yansıyan billboardların ardından kampanyanın dijital mecralardaki startı, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in en son gerçekleşen grup toplantısında konuşmasının yer aldığı video ile başlamıştı.

“Recep Bey Sunar; Ahlakın Sonu”

İYİ Parti’den seçim kampanyasına yönelik yeni bir kampanya videosu daha geldi.

İYİ Parti'den yapılan açıklamaya göre, ahlak, ekonomi, deprem, mülteci, terör ve demokrasi teması işlenen iletişim kampanyası serisinin ilk videosu; “Ahlakın Sonu” oldu.

Videoda AK Parti iktidarının 21 yıllık ahlaksal çöküşü; hakaret, kutuplaştırma ve nefret içeren söylemleriyle; yolsuzluk, rüşvet ve hırsızlık iddialarıyla, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik tehditleriyle, somut örnekler üzerinden işlendi.

“Recep Bey Sunar” yazısıyla açılışı yapılan videonun ilk bölümünde; "Hakareti ve küfrü diline dolayan bir şahıs" seslendirmesiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü başta olmak üzere; kadınlara, gençlere ve toplumun birçok kesimine karşı kullandığı hakaret, küfür ve aşağılayıcı söylemlerine yer verildi.

Videonun ikinci bölümünde, 21 yıllık Ak Parti iktidarı boyunca ortaya çıkmasına rağmen adeta ödüllendirilen yolsuzluk, hırsızlık ve rüşvet iddialarına; "Hırsızlığı ödüllendiren bir anlayış" seslendirmesiyle yer verildi.

Süleyman Soylu’nun Demokrat Parti Genel Başkanlığı döneminde Ak Parti için kullandığı; "Millet güven bakar. Millet ahlak bakar. Türkiye’nin en yolsuzluğa bulaşmış iktidarlarından bir tanesi. Belediyelerde yolsuzluk, bakanlıklarda yolsuzluk, kamu kuruluşlarında yolsuzluk…" ifadeleri hatırlatılarak Ruhsar Pekcan’ın kendi bakanlığı üzerinden dezenfektan satışı, Melik Gökçek’in Ankapark’taki yolsuzlukları gösterildi.

Ayrıca Sedat Peker’in delilleriyle ortaya koymasına rağmen bir sonuç alınmayan Sermaye Piyasası Kurulu’ndaki rüşvet çarkı ve AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ile ilgili iddialar videoda yerini alırken Ensar Vakfı’na Kızılay üzerinden para aktarılması da unutulmadı.

Videonun son bölümünde; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik tüm tehditlerine ve son olarak İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı Binası’nın kurşunlanmasına “Yargılayan, hedef gösteren bir yönetim” seslendirmesiyle yer verildi.

Videonun sonunda ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ve çeşitli demografilerden vatandaşların yer aldığı illüstrasyon çizimlerin yer aldığı görsel ile birlikte Akşener’in, "Tüm bunlar son bulacak ve yepyeni bir güneş doğacak. Çünkü 14 Mayıs'ta Türkiye tarih yazacak!" ifadelerine yer verilerek 2023 yılında; Atatürk’ün vizyonu, her daim ileri düsturu, 1923 ruhu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in liderliğinde Türkiye’nin tarih yazacağı mesajı verildi.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın