1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. İYİ Partili Acar: “‘İYİ’ şeyler için harekete geçmeyi vatani bir borç bildim”

İYİ Partili Acar: “‘İYİ’ şeyler için harekete geçmeyi vatani bir borç bildim”

- - 3 dk okuma süresi
4
5 2023 03 12t140928 918

İYİ Parti Sakarya Milletvekili A. Adayı Duygu Çetinkaya Acar, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: ‘’33 yaşında, evli ve 1 kız çocuğu annesiyim. 2012 yılında Hukuk Fakültesini bitirdim. Doğruluk, eşitlik, hak ve adalet yolunda savaşmak için avukatlık cübbemi giydim. Ülkeme daha iyi hizmet etmek ve ülkemi en iyi şekilde temsil etmek için Kanada Second Language Institute ve İngiltere University of Cambridge eğitimler aldım.  Genç bir avukat olarak mesleğimi icra ederken, hukukun nasıl ayaklar altına alındığını, farklı düşünenlerin nasıl susturulduğunu gördüm. Ülkemizin kötü gidişatını görmüş bir Türk kadını olarak,” İYİ” şeyler için harekete geçmeyi vatani bir borç bildim’’ diye konuştu.  

Milletvekili A. Adayı Duygu Çetinkaya Acar 25 Ekim 2017’de kurulan İYİ Parti çatısı altında iyiler hareketine katılarak siyasete atıldığını belirterek: ‘’Partimin kuruluşundan itibaren içinde yer aldım. 2 dönem İl Başkan Yardımcılığı görevini icra ettim.  Partimiz kurulduğu günden beri iktidarın en büyük alternatifi oldu. Bizler “Bu iş böyle olmaz” diyerek her türlü hakarete, tehdide ve baskıya göğüs germiş, yılmamış cesur yürekli insanlarız’’ dedi.  

Milletvekili A. Adayı Duygu Çetinkaya Acar: ‘’Bizler Türk kadınının kahramanlık simgesi Nene Hatunların, Kara Fatmaların torunlarıyız. Şimdi “İYİ” bir gelecek için, çocuklarımız için, Türkiye’miz için mücadele etme sırası bizlerde. Başta Sayın Genel Başkanım Meral Akşener olmak üzere, partimizin her bir üyesinden memleket için mücadele etmeyi ve yılmak nedir bilmeden gece gündüz çalışmayı öğrendim.  Sayın Genel Başkanımız, ülkemizi karış karış gezerek halkımıza kulak vermiş, umutlarımızı yeşertmiştir. İYİ Parti olarak milletimize rahat bir nefes aldıracak ekonomi, eğitim, sağlık, savunma, tarım, sosyal ve kültürel politikalarımızla milletimizi güneşin aydınlığına ulaştırmak için çalışacağız’’ dedi.

 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir