1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Kağıthane Belediyesi depremzede çocuklar için ramazana özel etkinlikler düzenleniyor

Kağıthane Belediyesi depremzede çocuklar için ramazana özel etkinlikler düzenleniyor

- - 2 dk okuma süresi
55
8877302142

Kağıthane Belediyesi Malatya’nın Battalgazi ilçesindeki depremzede çocuklar için ramazana özel etkinlikler düzenleniyor.

Depremzede çocuklar için yarışma ve gösterilerin düzenlendiği ilçede animatörler tarafından Nasredddin Hoca, Keloğlan, Hacivat-Karagöz, İbiş tiplemeleri sergileniyor. Aynı zamanda ramazanın vazgeçilmezi Kukla ve Orta oyunu ile İllüzyon ve Jonglör gösterileri de sahneleniyor.

Bayrama kadar devam edecek olan çocuk etkinliklerinin yanı sıra Kağıthane Belediyesi tarafından bölgede her akşam bin kişilik iftar çadırı kuruluyor.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, “Kağıthane Belediyesi olarak düzenlediğimiz yardım seferberliğinde 100 tıra varan acil ihtiyaçları bölgeye ulaştırdık. Bölgenin yeniden imarı için var gücümüzle çalışıyoruz. Konteyner kentlerin altyapı, bakım-onarım çalışmalarını gerçekleştirdik. Bölgenin salgın hastalıklardan korunması için temizlik çalışmalarını üstlendik. Yaralı vatandaşlarımızın hastaneye nakillerini sağlamak üzere ambulanslarımızı ve sağlık ekibimizi görevlendirdik. Kağıthane Belediyesi, çalışanları ve meclis üyeleri olarak; 'Türkiye Tek Yürek' yardım programına depremzedeler için 10 milyon TL destekte bulunduk. Deprem bölgesinden Kağıthane'ye gelen vatandaşlarımızla da yakından ilgileniyor; gıda, kıyafet, eşya ve tüm acil ihtiyaçlarını karşılıyoruz.'' dedi.

110423 deprem bolgesi cocuk etkinlik (5)

Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın