1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Karamollaoğlu: “Yeni bir dönemi hep birlikte başlatacağız”

Karamollaoğlu: “Yeni bir dönemi hep birlikte başlatacağız”

- - 4 dk okuma süresi
74
3442171947

Karamollaoğlu, vatandaşların Ramazan Bayramı’nı tebrik ederek, “Ne yazık ki bu yıl, Ramazan-ı Şerif’i kalplerimizdeki hüzün ve buruklukla, geçirdik. Aklımız ve gönlümüz hep deprem bölgesindeki kardeşlerimizin yanında oldu, bir ayağımız da bu bölgedeydi. Bu ramazan sadece bizim değil ‘Bütün bir Türkiye için dayanışma vakti’ oldu. Ülkemiz bu yıl iftar ve sahur sofralarını, bir dayanışma ve kardeşlik sofrası kılma gayretine girdi.” dedi.

“Adana ayakta kalmasaydı, çok daha büyük bir yıkımla karşılaşabilirdik”

6 Şubat depremlerinden etkilenen Adana’nın yaraların sarılması adına da büyük sorumluluk üstlendiğini söyleyen Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

“Adana ayakta kalmasaydı, yıkımlar daha yaygın, çekilen sıkıntılar daha da fazla olurdu. Siz kıymetli Adanalılar imdada yetişmeseydiniz, zaten epey geciken yardımlar hiç ama hiç ulaşmayabilirdi. Unutmayalım ki yapacak daha çok işimiz var. Maddi ve manevi tüm yaralarımızı sarana dek, hep birlikte bu güzel dayanışmayı sürdürmeliyiz.”

“Bu seçim, aynı zamanda bir referandumdur”

Karamollaoğlu, tarihi bir seçime gidildiğini ifade ederek,  “Artık sadece 3 hafta kaldı, değişimin ve yeni bir başlangıcın şafağındayız inşallah. Bu seçim, aynı zamanda bir referandum olacak. Sadece ülkemizin 13. Cumhurbaşkanını ve 28. Dönemde TBMM’de görev alacak 600 milletvekilini seçmeyeceğiz. Vereceğimiz her bir oyla, Türkiye’nin gidişatına dair de bir karar vermiş olacağız, istikamet belirleyeceğiz. Sandıkta bu ucube sistemi değiştirmek adına bir tercihte bulunacağız.” diye konuştu.

“Seçime kadar kalan son günleri çok iyi değerlendirmeliyiz”

Seçimde 6 siyasi parti olarak Millet İttifakı çatısı altında bir arada olduklarını dile getiren Karamollaoğlu, “Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kılıçdaroğlu’dur, sandıkta da Cumhuriyet Halk Partisi logosu altında seçime girecek ve kendi adaylarımızın da bulunduğu ortak listelere oyumuzu vereceğiz. İnanıyorum ki böylece; Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı, Kemal Bey olacaktır. Millet İttifakı olarak, parlamento aritmetiğinde de çoğunluğu elde edeceğiz. Her birimiz işte bu 3 ana hedef doğrultusunda; kalan şu son günleri çok iyi değerlendirmeliyiz.” şeklinde konuştu.

“Yeni bir dönemi hep birlikte başlatacağız”

Karamollaoğlu, “Adalete susamış milyonlar var. Karamsarlığa kapılmış işsiz gençlerimiz var.” diyerek, sözlerine şöyle devam etti:

“Alın terinin hakkını alamayan emekçilerimiz var, geçinemeyen yüz binlerce aile var. Omuzlarımızdaki sorumluluk ağır, ancak bir ve beraber olursak bunun üstesinden gelebiliriz. Kutuplaştırıcı değil kucaklayıcı, ayrıştırıcı değil birleştirici, kuvveti değil hakkı üstün tutan, siyasi rantı değil halka hizmeti esas alan bir anlayışla 85 milyona hizmet götüreceğimiz yeni bir dönemi hep birlikte başlatacağız.”

Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın