1. Anasayfa
  2. Belediye
  3. Kaymakam Genel ve Başkan İduğ, yabancı öğretmenlerle buluştu

Kaymakam Genel ve Başkan İduğ, yabancı öğretmenlerle buluştu

- - 2 dk okuma süresi
73

Erasmus Projesi ile Yunanistan, İtalya, İspanya, Polonya ve Portekiz’den gelen öğretmenler ilk olarak Bornova Kaymakamlığı’nı ziyaret ederek, Kaymakam Fatih Genel ile bir araya geldi.

Başkan İduğ’un da hazır bulunduğu ziyarette kendilerini ve ülkelerini tanıtan grup, projeleri hakkında da bilgiler verdi. 

DSC 3120

Öğretmenlerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Genel, sürdürülebilirliğin önemine vurgu yaparak, şunları kaydetti:

“Bizim çocukluğumuzla bugün arasında büyük fark var. Sanayileşme, teknolojik gelişmeler, nüfus artışı gibi etkenler neticesinde artık temiz suya ulaşmak zorlaştı. Üretilen sebze ve meyvelerin ancak yüzde ellisi sofralarımız gelebiliyor. Çocuklarımıza temiz bir dünya bırakabilmek ve onların daha bilinçli yetişmesini sağlamak için sizlerin yaptığı bu çalışmalar çok önemli.”

Daha sonra Başkan İduğ ile Bornova’yı gezen öğretmenler, Bornova Belediyesi’ni de ziyaret etti. Makamda gerçekleşen görüşmede belediye çalışmaları hakkında bilgi alarak özellikle sürdürülebilir enerji, gençler ve çocuklar için hayata geçirilen projeleri öğrendi.

Başkan İduğ, ise çalışmalarında Avrupa Birliği ile paralel şekilde hareket ettiklerini belirterek, “Bornova’da yenilenebilir enerji sistemleri üzerine çalışmalar yapıyoruz. Güneş enerji sistemi kurarak belediyemizin ihtiyacını karşılayacak bir çalışmanın içerisindeyiz. Geleceğin bu yönde olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

DSC 3113

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın