1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Kayseri Büyükşehir ve Valilik’ten şehit aileleri, gaziler ve depremzede aileler onuruna iftar

Kayseri Büyükşehir ve Valilik’ten şehit aileleri, gaziler ve depremzede aileler onuruna iftar

- - 5 dk okuma süresi
36
2316366353

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın teşrifleriyle şehit aileleri, gaziler ve yakınları ile depremzede aileler onuruna verilen iftar programına katılarak, Ramazan bereketini birlikte yaşadı.

Kayseri Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Kadir Has Kongre Merkezi Spor Salonu’nda şehit aileleri, gaziler ve depremzede aileler onuruna düzenlenen iftar programına Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri Vali Vekili Şenol Esmer, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Haldun Taşan, 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanı Tuğgeneral Vedat Öncel, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, Kayseri Muharip Gaziler Derneği Başkanı Osman Balcı, ilçe belediye başkanları, üniversite rektörleri, şehit aileleri, gaziler ve yakınları ile depremzede aileler katıldı.

Burada tek tek masaları dolaşan, şehit aileleri ile gaziler ve depremzede vatandaşlarla sohbet eden Başkan Büyükkılıç, vatandaşların rahmet ve bereketinin yaşandığı Ramazan-ı Şerif ayını tebrik etti.

Başkan Büyükkılıç, iftar programında yaptığı konuşmada, “Kayseri’mizin hayırseverliği, yardımseverliği, her zaman için ülkesini, vatanını, milletini, devletini seven, ay yıldızlı Türk bayrağımızın altında bu ülkenin birliği, beraberliği için çırpınan bir anlayış sahibi olduğunu burada onurla, gururla paylaşmak istiyorum” dedi.

“Bir Kayseri örneği sergilendi”

Kayseri’nin depremin ilk saatlerden itibaren başta belediyeler olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarıyla imkanlarını seferber ettiğini, halen çalışmaların sürdüğünü belirten Büyükkılıç, “Hangi şehirden hangi talep geldiyse hiçbir şekilde ‘hayır’ demeden koşan ve koşturan bir anlayış içerisinde bir Kayseri örneği sergilendi. Vardığımızda devletimizin kurum ve kuruluşları ilk saatlerinden itibaren orada oldu. Bakanlarıyla, valileriyle, AFAD yetkilileriyle, Kızılay’ımızla, onurumuz, gururumuz olan askerlerle sahadaydı, canla başla koşturuyordu. Depremzede kardeşlerimiz, sizler bizim dua kaynağımızsınız. Sizlere teşekkür ediyoruz. Şehrimizi bereket vesilesi olarak onurlandırınız için iyi ki varsınız diyoruz” diye konuştu.

“Bize düşen bir hizmet olursa emrindeyiz”

Başkan Büyükkılıç, şehitleri ve depremde hayatını kaybeden vatandaşları da rahmetle anarak, şunları söyledi:

“Şehitlerimiz için elbette dua ediyoruz. Deprem vesilesi ile vefat edenler için dua ediyoruz, Allah rahmet eylesin diyoruz. Yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyoruz. Gazilerimiz bizim gururumuz, onurumuz. Bizi seven, seçen Kayserili hemşehrilerimize layık olmak anlayışı içerisinde çalışmalarımızı yapıyoruz. Hayırsever hemşehrilerimize minnet duyuyoruz. Kadir Gecenizi ve şimdiden bayramınızı tebrik ediyorum. Burada misafirlerimizin, bize düşen bir hizmet olursa emrindeyiz diye paylaşıyorum.”

Türkiye’nin büyük ve güçlü Türkiye olma sürecinde birlik olmanın önemine değinen, devlet ile milletin beraberliği ile pandemi, deprem ve terör gibi olumsuzlukların üstesinden gelindiğini ifade eden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ise güvenlik ve bekanın olmazsa olmaz olduğuna vurgu yaptı ve bu doğrultuda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin etkin görev üstlendiğini paylaştı. 

Konuşmasında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin faaliyetlerinden bahseden Akar, tek bir terörist kalmayana kadar mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini kaydederken, “Biz 85 milyonu tek yumruk görüyoruz” dedi. Teröristlerin tek bir şansı olduğunu ifade eden Bakan Akar, onun da Türk adaletine teslim olmak olduğunu vurguladı. Akar ayrıca denizlerde, semalarda, Ege’de, Akdeniz’de, Kıbrıs’ta, dost ve müttefik ülkelerde, söz konusu ülkelerle çalışmalar gerçekleştirdiklerini de söyleyerek, dünya barışına katkı sağladıklarını belirtti. Akar, büyük ve güçlü Türkiye için, ülkenin bekası ve refahı için mücadeleyi sürdürdüklerini bundan sonra da sürdürmeye devam edeceklerini ifade ederken, bu anlamda söz konusu kazanımlardan dönecek şekilde bazılarının söylemlerde bulunduklarına da işaret ederek, teröristlerin güç kazanmasına sebep olacak desteklerin hiçbir zaman kabul edilemez olduğunu sözlerine ekledi.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın