1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. Kıymetliler rallisini sürdürüyor

Kıymetliler rallisini sürdürüyor

- - 2 dk okuma süresi
47
altin 1

Altın dünkü seansta 1800 dolar/ons seviyesini aşarak, 3 ayın ardından yeniden bu seviyeyi aşmış oldu. 1768 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan sarı maden, seans boyu ralli içerisinde hareket etti. Önceki günkü Jerome Powell’in güvercin tondaki açıklamalarının üstüne, dün gelen verilerde ABD ekonomisinde soğumaya işaret etti. Yaşanan gelişmeler neticesinde altın 1803 dolar/onstan kapanış yaparak yüzde 2 kazancı hanesine yazdı.

 

Gümüş de altınla benzer şekilde kazançlı bir günü geride bırakırken, son 7 ayın en yüksek seviyesini kaydettiği bir günü geride bıraktı. 22,19 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan beyaz maden, 22,75 dolar/onstan seansı tamamlayarak yüzde 2,5 kazancı hanesine yazdı.

 

Platin diğer kıymetlilerle benzer şekilde kazançlı bir günü geride bırakırken, kazançlara kıyasla geride kaldığı bir gir günü yaşadı.1037 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan platin, 1046 dolar/onstan seansı tamamladı ve yüzde 1 kazançla günü tamamladı.

 

Paladyum 1885 dolar/ons seviyesinden güne başlarken, 1944 dolar/ons seviyesinden seansı tamamlayarak yüzde 3,1 kazanç elde etti ve günün en çok değer kazanan kıymetli madeni oldu.

 

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasası’nda dünkü seansta işlemler dünya fiyatlarının üzerinde 2 dolar/onsla gerçekleşti. Hacim açısından ortalama seyrederken 2.346 kg altın,384 kg gümüş işlemiyle seans tamamlandı.

Kaynak TROY

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın