1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. Kıymetlilerden haftaya satıcılı başlangıç

Kıymetlilerden haftaya satıcılı başlangıç

TicaretBorsa - - 2 dk okuma süresi
42
1163875719

Paskalya tatili dönüşü haftaya sakin bir başlangıç yaparak hacimsiz bir seans geride kaldı. 2008 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan sarı maden, hacimsiz günde satıcılı bir kapanış yapmış oldu.  Seans boyunca genel olarak satıcılı bir günü yaşarken, 1991 dolar/ons seviyesinden seans kapanışı yapan sarı maden, yüzde 0,8 kaybı hanesine yazarak haftaya kırmızıda bir başlangıç yapmış oldu. Haftanın önemli gelişmesi ABD’de açıklanacak olan FED toplantı tutanakları olacak. Tutanaklardaki faiz tutumuna dair söylemler altının yeni yönünü belirleyecek bir gelişme olacak. 

Gümüş de hacmin zayıf olduğu günde satıcılı bir günü geride bırakırken, kayıpla haftaya başlamış oldu. 24,97 dolar/ons seviyesinden seans başlangıcını yapan beyaz maden, 24,88 dolar/onstan günü tamamlayarak yüzde 0,4 kaybı hanesine yazdı.

Platin yeni haftaya 1000 dolar/onsun altına döndüğü bir günü geride bırakarak, satıcılı bir haftalık başlangıç yaptı. 1003 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan platin, 995 dolar/ons seviyesinden günlük kapanış yaparak yüzde 0,8 değer kaybı yaşadı.

Paladyum da kırmızıda kapatan bir diğer kıymetli maden olurken, seansın en çok değer kaybeden kıymetli madeni oldu. 1457 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan paladyum, 1414 dolar/onstan kapanış yaparak yüzde 2,7 kaybı hanesine yazdı.

Kaynak TROY
Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın