1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. Kıymetlilerin gözü FED toplantısında

Kıymetlilerin gözü FED toplantısında

- - 2 dk okuma süresi
56

FED toplantısının başladığı günde piyasalardaki risk algısı azalırken, altın da satıcılı bir günü geride bıraktı. 1979 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan sarı maden, gün boyu satıcılı bir seansı geride bıraktı. Gün içinde 1935 dolar/ons seviyesine kadar geri çekilerek seansın en düşük seviyesini kaydeden sarı maden, seans sonuna kadar satış baskısından kaçamadı. 1940 dolar/ons seviyesinden seansı tamamlayan sarı maden, önceki güne kıyasla hanesine yüzde 1,9 kayıpla seansı tamamladı. FED’in bugün 25 baz puan artış yapacağın beklenirken, karar sonrası Başkan Jerome Powell’in ne tür mesajlar vereceği piyasaların merak konusu olacak.

Gümüş de altınla benzer şekilde satıcılı bir günü geride bırakırken, altına kıyasla daha az zararla bir günü geride bıraktı. 22,54 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan beyaz maden, 22,39 dolar/onstan seansı tamamlayarak yüzde 0,6 kaybı hanesine yazdı.

Platin de günü kırmızıda kapatan bir diğer kıymetli maden olurken, üç seansın ardından kayıp yaşamış oldu. 990 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan platin, 972 dolar/ons seviyesinden günlük kapanış yaparak yüzde 1,9 kazancı hanesine yazdı.

Paladyum diğer kıymetlilerle uyumlu bir satıcılı günü geride bırakırken, 1400 dolar/ons desteğinin üzerinde kalma çabasını sürdürüyor. 1408 dolar/ons seviyesinden güne başlayan paladyum, 1402 dolar/ons seviyesinden kapanış yaparak yüzde 0,7 kaybı hanesine yazdı.

Kaynak: TROY

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın