1. Anasayfa
  2. Sektörel
  3. KSO Meslek Komiteleri ilk ortak toplantısını gerçekleştirdi

KSO Meslek Komiteleri ilk ortak toplantısını gerçekleştirdi

- - 2 dk okuma süresi
78
kocaeli sanayi odasi baskani ayhan zeytinoglu

KSO, 9. dönemin ilk Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda  ‘Kocaeli Sanayi Odası 2023-2026 Stratejik Planı Dış Paydaş Çalıştayı’ yapılarak Kocaeli sanayiini bekleyen fırsat ve tehditler masaya yatırıldı.

Toplantı, KSO Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul’un açılış konuşması ile başladı. Meclis Başkanı Tuğrul, ilk olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını yad etti. Tuğrul daha sonra meslek komitelerinin odanın çekirdeği ve itici gücü olduğundan bahsetti, meslek komitelerince yapılan çalışmaların sonucunda oluşturulan somut önerilerin yönetim kurulunca görüşülerek gereğinin yapıldığını kaydetti.

Toplantının amacı hakkında bilgi veren Tuğrul,“TOBB Akreditasyon Sistemi kapsamında A Sınıfı Mükemmel Oda statümüzü devam ettiriyoruz ve elbette bazı sorumluluklarımız var. Bu sorumluluklardan birisi “Stratejik Plan” çalışmamızdır. Bu çerçevede 2023-2026 stratejik planımızı hazırlamak adına yapacağımız çalıştay önümüzdeki 4 yıl içerisinde oda olarak hangi çalışmalara ve projelere yönelmemiz gerektiğini bizlere gösterecek” ifadelerini kullandı.

Ardından KSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu şunları kaydetti:

“12 bakanımızı ve 68 bürokrat ve vizyoner konuşmacımızı fiziki ya da sanal ortamda sanayicilerimizle bir araya getirerek sorunlarını birebir aktarma fırsatı yarattık. 615 adet görüşü ilgili mercilere ilettik. 180 adet ücretsiz seminer ve bilgilendirme toplantısı düzenledik. Yeşil Mutabakat, karbon ve su ayak izi kapsamında 15 adet eğitimi ve birçok bilgilendirme toplantısını ücretsiz düzenledik. Kalkınma Ajansı destekli “Kocaeli Sanayiinde Yeşil Dönüşüm” projemiz kapsamında karbon ayak izi eğitimleri düzenliyor ve 10 firmaya danışmanlık hizmeti veriyoruz. Projemiz şu an devam ediyor.”

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın