1. Anasayfa
  2. Dünya
  3. Küresel sahneden en yeni çıkışlar

Küresel sahneden en yeni çıkışlar

TicaretBorsa - - 5 dk okuma süresi
82
8297729825

The Weeknd & Ariana Grande – “Die For You”

The Weeknd ve Ariana Grande, The Weeknd’in büyük beğeni toplayan albümü ‘’Starboy’’un rekorlar kıran çıkışı "Die For You"nun remiksi için bir araya geldi. Bu işbirliği, single'ın "ABD radyo tarihinde 1 numaraya en uzun tırmanışı" tamamladığı, Billboard Radyo Şarkıları Listesi'nde iki hafta boyunca 1 numarada kaldığı, 2023'ün tamamı boyunca Billboard Hot 100'de yer aldığı ve kısa süre önce Top 10'a yükselerek ilgili listeye onaltıncı kez Top 10 girişi yaptığı büyüleyici performansının hemen ardından geldi. Albüm aynı zamanda Billboard Global 200 listesinde de ilk 20'ye girerek sanatçının bu süreçteki onbeşinci ilk 20'si oldu.

KAROL G & Shakira – ‘’TQG’’

KAROL G, son zamanların en etkileyici kadın Latin sanatçısı. Bir önceki single'ı "Provenza", 2022 yılında UMG’nin dünya çapında en çok dinlenen şarkıları arasına girdi. TQG, "Yarın Güzel Olacak" anlamına gelen yeni albümü "Mañana Sera Bonito "nun çıkış şarkısı.

TQG, ("Too Big For You") eğlenceli bir reggeaton/ pop parçası. Tüm zamanların en önemli ve ikonik Latin Kolombiyalı kadın şarkıcılarının bir arada olduğu, güçlü, kadın odaklı bir şarkı. Aynı zamanda ikili şarkıda geçmiş aşkları üzerine söylemlerde bulunuyor ve onları kolaylıkla aşabildiklerini belirtiyor. Aynı gün yayınlanan albümde Ovy on The Drums, FINNEAS, Linda Goldstein gibi önemli prodüktörlerin şarkıları ve Sean Paul, Quevedo, Justin Quiles, Romeo Santos ve daha fazlası gibi büyük işbirlikleri yer alıyor.

NF – “HAPPY”

Multi-platinum ödüllü rapçi NF’in beşinci stüdyo albümü ‘’HOPE’’, yayında. Hip hop ritimleri üzerine hazırcevap sözleriyle tanınan NF, kendisine 30 milyardan fazla küresel akış kazandıran ve NF'i en tutarlı sanatçılardan biri haline getiren, hayranlarıyla otantik bir şekilde bağlantı kuran takıntılı derecede sadık bir hayran kitlesi oluşturdu. 

Bu yılın başlarında NF, heyecan verici yeni teklisi "HOPE" ile geri döndü. Şarkı, Multi-Platinum hit yapımcısını şimdiye kadarki müzikal yolculuğunu değerlendirirken en ham ve filtrelenmemiş haliyle buluyor. Şarkıya, sanatçının meydan okumasını ve özgünlüğünü yansıtan canlandırıcı bir görsel eşlik ediyor. 

Sırada NF'nin iddialı şarkısı "HAPPY " var; NF, albümünün yayımladığı gün yeni teklisi “HAPPY”nin de klibini yayımladı.

U2 – “INVISIBLE”

Son iki yıla yayılan oturumlarda 2023 için yeniden kaydedilen ve yeniden hayal edilen, grubun kataloğundaki 40 efsanevi U2 şarkısının bir koleksiyonu olan Songs Of Surrender, 17 Mart Cuma günü yayımlandı. Bu yepyeni kayıtlardan dinleyiciyle buluşacak en önemli parça “Invisible” olacak. 

Prodüktörlüğünü The Edge'in üstlendiği Songs Of Surrender, grubun 40 yılı aşkın kariyerinin en ünlü şarkılarından 'With Or Without You', 'One', 'Beautiful Day', 'Sunday Bloody Sunday' ve 'Invisible'ı müzikal olarak yeniden yorumlayarak her bir parçanın aranjmanlarını ve bazı parçaların yeni sözlerini de içerecek şekilde tamamen yeni bir kayıt haline getiriyor.

Mae Stephens – ‘’If We Ever Broke Up’’

TikTok’u domine eden şarkı ‘’If We Ever Broke Up’’ın yaratıcısı 19 yaşındaki müzisyen Mae Stephens, şarkının tam halini UMG etiketiyle yayınladı.

Devasa küresel viral hit, Mae'nin yılbaşı gecesi ilk kez bir parçasını paylaşmasından bu yana 10 milyondan fazla TikTok görüntülemesine ulaştı. Şarkıya olan devasa ilgi, hız kesmeden devam ediyor. Aylık 200 binden fazla dinleyicinin Stephens’ın daha önce yayınladığı şarkıları dinlemek için Spotify'a akın etmesiyle oluşan yüksek dinleme akışı, tek seferlik bir popülerlikle kalmayacak gibi görünüyor.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın