1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. Malatya’da “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi anlatıldı

Malatya’da “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi anlatıldı

- - 2 dk okuma süresi
74

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi kurumlar arası iş birliği ile düzenlemiş olduğu kadın bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyor.

Malatya Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Kadın Meclisi Başkanı Saliha Bulut, Malatya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nden Eğitim Uzmanı Polis Memuru Hasan Solak ve kadın meclisi gönüllü üyeleri katıldı.

Kadın Meclisi Başkanı Saliha Bulut, “Madde kullanımında dünya genelinde bir artış görülmekte. Biz anneler madde kullanımını nasıl engelleriz ya da kullanıldığını nasıl fark edebiliriz bunları bilmemiz gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

4

“En İyi Narkotik Polisi Anne” projesinin amacının; uyuşturucu ile mücadelede annelere yönelik farkındalık ve bilinçlendirme çalışmalarını kapsadığını ifade eden Eğitim Uzmanı Polis Memuru Hasan Solak, “Proje ile uyuşturucuya başlamadan önce önüne geçmeyi ve uyuşturucu kullanmış ama henüz bağımlı olmamış çocukları kurtarabilmeyi hedefliyoruz. Sizin desteğinize ihtiyaç duyuyoruz, çocuklarımızı birlikte koruyabilmek için işbirliğini önemsiyoruz.” diye konuştu.

Solak, uyuşturucuya başlama nedenlerinin; merak etkisi, arkadaş ısrarı, özenme, kişisel sorunlar, ailevi sorunlar ve eğlence amaçlı nedenler olduğunu söyleyerek, uyuşturucu kullananlarda ağızda yaralar,  dişlerde çürümeler, bakımsız dış görünüş dengesizlik vb. gibi birçok fiziksel bozuklular göründüğünü vurguladı.

Uyuşturucu maddelerin genel yapılarından bahseden Solak, ailenin uyuşturucuyu engellemede büyük rolü olduğunu ifade etti.

3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın