1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. MEB, deprem bölgesinde

MEB, deprem bölgesinde

- - 2 dk okuma süresi
10
milli egitim bakanligi 2 13

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş merkezli çevredeki 10 ili etkileyen deprem sonrasında Millî Eğitim Bakanlığı, tüm personeliyle her gün daha çok vatandaşa ulaşmak için çalışıyor. 

5000 kişilik MEB AKUB ekipleri can kurtarıyor

5000 kişilik MEB AKUB ekibi günlerdir deprem bölgesinde can kurtarmak için gece gündüz demeden çalışıyor.  MEB AKUB gönüllüleri enkaz çalışmalarından çadır kurulumuna, yemek dağıtımına kadar sahadaki birçok faaliyete eşlik ediyor. Deprem bölgesi dışındaki illerdeki tüm okul ve kurumlar, personel ve öğrencileriyle seferber olmuş durumda.

Günlük 60 bin uyku tulumu vatandaşlara dağıtılıyor

Olgunlaşma enstitüleri, halk eğitimi merkezleri ve meslek liselerinde uyku tulumu üretimi başladı. Afet bölgesinde günlük 60 bin uyku tulumu vatandaşlara dağıtılıyor. 

172 Psikososyal Destek Çadırı’nda 4000 uzman, çocuklara destek oluyor

Depremden etkilenen bölgelerde sosyal etkinlik ve oyun alanı olarak kurulan 172 “Psikososyal Destek Çadırı”nda 4000 rehber öğretmen/psikolojik danışman, çocuklara destek sağlıyor. 

1 milyon 808 bin 494 kişiye sıcak yemek, 1 milyon 671 bin 727 ekmek ve 195 bin 645 kumanya depremzedelere ulaştırıldı

Deprem bölgesindeki vatandaşlar için sürekli kapasitesi artırılan yemek, ekmek ve kumanya dağıtımları 12 Şubat Pazar günü itibarıyla 1 milyon 808 bin 494 kişilik sıcak yemek, 1 milyon 671 bin 727 ekmek, 195 bin 645 kumanyaya ulaştı. 

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Fedakâr öğretmen, öğrenci, usta öğretici, veliler ve tüm çalışma arkadaşlarımız var gücüyle çalışıyor.” diyen Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer Malatya’dan “Anadolu’muzda analar; sevginin, merhametin, sabrın ve metanetin öğretmenleridir. Acımız ne kadar büyük olursa olsun bu büyük felaketin yaralarını da birbirimize kenetlenerek dayanışma içinde saracağız.” mesajını paylaştı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir