- - 4 dk okuma süresi
74

Sıkı bir çalışma ile antrenmanlarına devam eden MSK Mersin Büyükşehir Belediyesi oyuncuları 1 Nisan Cumartesi günü saat 17.30’da Edip Buran Spor Salonu’nda gerçekleşecek olan karşılaşmaya Mersinlileri davet ediyor.

Takımın morali yüksek

Lider Çağdaş Bodrum Spor ile aynı puana sahip olan ve averajla 2. sırada yer alan MSK Mersin Büyükşehir Belediyesi, 22 maçta aldığı 19 galibiyet ile şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerliyor. MSK Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde cezalı ve sakat oyuncu bulunmazken, oyuncular tam kadro ve moralle maçlara hazırlanıyor.

Başantrenör Soğuksu: “Mersin’i Süper Lig’e taşımak istiyoruz”

MSK Mersin Büyükşehir Belediyesi Başantrenörü Semih Soğuksu, takım olarak iyi durumda olduklarını ifade ederek, “Çağdaş Bodrum Spor ve biz liderliği paylaşıyoruz, aynı puandayız. 22 maçta 19 galibiyetimiz var. Sezon başında hedeflediğimiz şampiyonluk yolunda, aynı hızla devam ediyoruz. Her şey yolunda. Çalışmalarımız devam ediyor. Bu hafta da Final Spor ile zorlu bir maçımız var. Ona da aynı şekilde hazırlanıyoruz. Kazanarak liderliğe devam etmek istiyoruz.” dedi.

Takım oyuncularının motivasyonunun da çok yüksek olduğunu belirten Soğuksu, “Hepimiz, Mersin’i Süper Lig’e taşımak istiyoruz. Bunun için de çok çabalıyoruz. Moraller iyi, her şey yolunda bizim için. Sakat ve cezalı oyuncumuz yok. Tam kadro olarak antrenmanlara ve maçlara devam ediyoruz. İnşallah bu maçı da kazanıp, serimize devam etmek istiyoruz. Mersin’i Süper Lig’e taşımak için hepimizin konsantrasyonu tam” ifadelerini kullandı.

Doğrusöz: “Sezon sonunda kupayı kaldırıp, şehre güzel bir hediye vermek istiyoruz”

Takım Kaptanı Recep Doğrusöz, çok keyifli bir sezon geçirdiklerini ve şampiyonluk için kurulmuş bir takım olduklarını belirterek, sezon sonunda kupayı kaldırıp, bu şehre güzel bir hediye vermek istediklerini ifade etti. Şampiyon olmak için çok iyi bir antrenman süreci geçirdiklerini kaydeden Doğrusöz, “Bu doğrultuda 8 Ağustos’tan beri çok sıkı çalışıyoruz. Artık Lig’in karar aşamasına geldik. O yüzden de daha dikkatli çalışmak zorundayız. Sakatlık, kaza bela olmazsa inşallah sezon sonunda da istediğimiz yerde bitirmeyi düşünüyoruz. Elimizden gelen her şeyi, şampiyonluk için yapacağız” şeklinde konuştu.

Cumartesi günü Final Spor ile oynayacakları maça taraftarı davet eden Doğrusöz, “Taraftarımızı, buradaki her maça olduğu gibi, bu maça da bekliyoruz. Burada oynamak ve kazanmak çok keyifli. Bunda onların çok büyük payı var. Final Spor da Lig’in çok önemli takımlarından. Konum ve form olarak da çok iyi durumdalar. Cumartesi günü burada kolay bir maçımız yok. O yüzden taraftarımızın desteğine ihtiyacımız var. Onları da yanımızda görürsek çok seviniriz” diye çağrıda bulundu.

Uzunhasan: “Şu an liderle aynı puandayız”

Takımın 4 numaralı oyuncusu Koray Uzunhasan, takımın moral ve motivasyonunun yüksek olduğunu belirtti. Uzunhasan konuşmasında şunları kaydetti:

“Zaten ilk zamandan beri kenetlenmiş bir durumdayız. Şampiyonluk yolunda da bu kenetlenme bizim için çok önemli. Zaten bunun da neticesini aldık. Şu an liderle aynı puandayız. Lig’in son virajına gelirken de bu işi tamamlamak istiyoruz.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın