1. Anasayfa
  2. Belediye
  3. Mersin’de oratoryo ile 29 Ekim kutlanacak

Mersin’de oratoryo ile 29 Ekim kutlanacak

- - 2 dk okuma süresi
65

MERSİN – 25.10.2022 – HİBYA – Cumhuriyet coşkusunu, düzenleyeceği konser ve oratoryolarla taçlandıracak olan Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ilk etkinliği, Tarsus Yarenlik alanında verilecek oratoryo ile başlayacak. Cumhuriyet Şöleni, 28 ve 29 Ekim’de merkezde yapılacak konserlerle sürecek. Etkinlikler 26 Ekim’de Tarsus Yarenlik Alanı’nda yapılacak Cumhuriyet Oratoryosu ile başlayacak. Saat 20.00’de başlayacak olan etkinlikte, Mersin Büyükşehir Belediyesi Sanat Toplulukları sahne alacak. Orkestra şefliğini Daniel Fedorean’ın yapacağı oratoryoda Soprano Bengi İspir Özdülger, Mezzo Soprano Nihan Çetin Aydın, Tenor Onur Polat, Bariton Arda Aktar, Bas Mehmet Yılmaz yer alacak.
Oratoryonun ikincisi ise Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi’nde 28 Ekim Cuma günü sanatseverlerle buluşacak. Yine Mersin Büyükşehir Belediyesi Sanat Topluluklarının vereceği oratoryo saat 20.00’de başlayacak.

“Bu hafta bizim için büyük bir gururun haftası”
Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Koordinatörü Opera Sanatçısı Bengi İspir Özdülger, Cumhuriyet Bayramı çerçevesinde hafta boyu düzenleyecekleri etkinliklerden bahsederek, “Bu hafta bizim için büyük bir gururun haftası. Cumhuriyetimizin 99. yılını kutluyoruz bu yıl. Gerçi bizler 99 yıldır her gün bu bayramı kutluyor ve büyük bir onur yaşıyoruz. Bu hafta vatandaşlarımızla, sevgili sanatseverlerimizle ve elbette ki vatan sevdalısı, cumhuriyet sevdalısı Mersinlilerimizle beraber olmak için bir program hazırladık. Bunlardan ilki cumhuriyet şöleni eserimiz, 26 Ekim’de Tarsus Yarenlik Alanında saat 20.00’de” dedi.

 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın