1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. Model portföy ve hisse önerileri

Model portföy ve hisse önerileri

- - 2 dk okuma süresi
71
finance 42

Alarko Holding(ALARK)’i model portföyümüze dahil etmemizin nedenleri; son zamanlarda Enerji kolunun marjlarında görülen zayıflamaya karşın, yeni Dünya düzeninde enerjinin öneminin oldukça yüksek olmasından dolayı bu marjların tekrardan yükseleceği beklentisi ve grubun son yatırımcı sunumuyla duyurduğu; geleceğin kritik sektörlerinden Tarım-Gıda sektörüne yatırım planı.

Tüpraş(TUPRS)’ı model portföyümüze almamızın nedenleri; yüksek temettü verimliliği, güçlü seyreden marjlarının devam etmesi beklentisi ve Stratejik Dönüşüm Planı çerçevesinde Koç Topluluğunun elektrik üretim şirketi olan Entek Elektrik’in satın alınmasının getirmesi beklenen momentum olarak sayılabilir.

Ford Otosan(FROTO)’ı model portföyümüze dahil etmeminiz nedenleri; Avrupa’da ticari araç satışlarında lider durumda olmaya devam etmesi, İç tarafta düşük kredi oranlarının yanı sıra; majör merkez bankalarının politika dönüşümlerinin yurt dışı araç pazarını desteklemesi beklentisi, yeni nesil araç projesinden beklenen momentum ve temettü beklentisi olarak sayılabilir.

Ereğli Demir Çelik(EREGL)’i model portföyümüze eklememizin nedenleri; Çin’in açılmasının HRC fiyatlarına sağladığı güçlü katkı ile yine pazarda beklenen toparlanma ve güçlü temettü beklentisi olarak sayılabilir.

Türk Hava Yolları(THYAO)’nı model portföyümüze dahil etmemizin nedenleri; yolcu taşımacılığında güçlü destinasyon desteği ve nakit yaratımı. Kargo tarafında, Çin’in açılmasının destekleyici etkisi olarak sayılabilir.

Şişe Cam(SISE)’ı model portföyümüze eklememizin nedenleri;  enerji fiyatlarına yapılan indirimin destekleyici etkisi, temettü beklentisi, güçlü üretim ağı ve pazar payı olarak sayılabilir.

Kaynak Galata Menkul Değerler- Araştırma Ekibi

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın