1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. Murat Erkan: “Fiberde hedef 25 milyon hane”

Murat Erkan: “Fiberde hedef 25 milyon hane”

- - 1 dk okuma süresi
78
dosyaimages2022 122022 12 2784179

Dijital Türkiye hedefi için Türkiye’nin dört bir yanında fiber seferberliği başlatan Turkcell, fibere yönelik hayata geçirdiği yatırımlarla beş milyon hane için fiber altyapıyı hazır hale getirdi. 55 bin km’lik fiber altyapısıyla Türkiye’nin dijitalleşmesi için çalışmalarına hız veren Turkcell yılın ilk 9 ayında 710 bin yeni hane erişimi ile toplam fiber hane erişimini 5.2 milyona ulaştırdı.

Türkiye’nin dijitalleşmesi için ışık hızında fibere yönelik yatırımlara hız verdiklerini ifade eden Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan şunları söyledi: 

Ev kullanıcılarını kendi altyapımız üzerinden ilk kez 2007 yılında fiber internet hizmetiyle tanıştırmıştık. Bugüne kadar geçen sürede müşterilerimizin büyük bir ilgisi ile karşılaştık ve bu ilgi pandemi sonrası değişen alışkanlıklarımız ve hayatımıza giren değişikliklerle ivmelenerek arttı. Turkcell olarak bizde ihtiyaç duyulacak altyapıya yönelik yatırımlarımızı tüm Türkiye’yi fiber ağlarla örecek şekilde genişlettik. Başlattığımız Dijital Türkiye seferberliği ile yılın ilk 9 ayında 176 bin yeni kazanımla 2,1 milyon fiber müşteriye ulaşmanın mutluğunu yaşadık. Gerçek fiberin ülkemizdeki 25 milyon haneye ulaşabilmesi için fiber yatırımlarımıza 2023 yılında da devam edeceğiz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın