1. Anasayfa
  2. Gıda
  3. Muratbey sanatın ve sanatçının yanında

Muratbey sanatın ve sanatçının yanında

- - 5 dk okuma süresi
103
usak kisa film festivali

Türk ekonomisine ve katma değerli ürün ihracatına sağladığı katkıyı her geçen gün arttıran Muratbey, sosyal sorumluluk projelerine verdiği desteği de sürdürüyor. Muratbey, 9. Uşak Uluslararası Kısa Film Festivali’nin sponsoru oldu.

 

Sosyal sorumluluk projelerine destek olmaya devam eden Muratbey, bu yıl Uşak ilinin kurtuluşunun 100. yılı münasebeti ile düzenlenen 9. Uşak Film Festivali’ne sponsor oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ile Türkiye Turizm Tanıtım Geliştirme Ajansı, Uşak Valiliği, Uşak Belediyesi ve Uşak Üniversitesi tarafından desteklenen Uşak 9. Uluslararası Kısa Film Festivali’ne bu yıl 119 ülkeden 3536 film katıldı. Festivalin Uşak konulu kısa film kategorisinde 200 film yer alırken; 12 ülkeden 20 uluslararası konuk ve birçok ulusal sanatçı ödül törenine katıldı.

 

Muratbey Sosyal Sorumluluk Projelerine desteğini sürdürüyor

Muratbey Gıda İletişim ve İş Geliştirme Direktörü Gülnur Uluğ, “Sektörümüzde; işimize, markamıza ve ülkemize değer katacak sosyal sorumluluk projelerine öncülük etmeyi kendimize görev sayıyoruz. Muratbey olarak kurumsal sosyal sorumluluk projeleri, burs ve yardım projelerimizde gerek ülkemizin gerekse dünyamızın geleceği için öncelikli odaklandığımız ilk üç grup kadınlar, çocuk ve gençlerin eğitimi ile kültür-sanat faaliyetleridir. Sağlıklı yaşamla ilgili birçok sosyal sorumluluk projesi yürüten Muratbey, eşsiz lezzette ürünler ortaya koyarken diğer taraftan da sağlıklı ve sürdürülebilir bir gelecek için destekleyici adımlar atıyor. Muratbey ile Okuyan Çocuklar Mutlu Yarınlar Projesi’nde Türkiye’nin dört bir yanındaki kitaba ve eğitim malzemelerine ihtiyaç duyan çocuklarımıza ulaşıyoruz. Sağlık ve eğitim alanında sunduğumuz burslarla ve sponsorluklarla çocukların ve gençlerin sağlıklı gelişimlerine katkı sunmaya devam ediyoruz. En az eğitim ve sağlıklı yaşam projeleri kadar önem verdiğimiz projeler arasında kültür sanat destekleri de yer alıyor. Uşak Film Festivali sponsorluğu ile sosyal sorumluluk anlamında odaklandığımız bir grup olan gençlere de destek verdik. Bu sponsorlukla hem ilimizin tanıtımına hem de gençlerimize destek olmanın gururunu yaşıyoruz. Her zaman yaratıcı ve yenilikçi sosyal projeleri destekleyen Muratbey, toplumsal faydayı yukarılara taşımayı hedefliyor.” diye konuştu.

 

MURATBEY HAKKINDA:

1965 yılında Eminönü’nde küçük bir peynirci dükkânıyla peynir sektörüne adım atan Muratbey, 1992 yılında ilk üretim tesisini açtı. Muratbey; 35 bin metrekare kapalı alana sahip üretim tesisi, yaklaşık 400 çalışanı ve günde 700 ton süt işleme kapasitesi ile Türkiye çapında 50 bini aşkın satış noktasına, dünya çapında 5 kıtaya ulaşmaktadır. 

2008 yılında yurtdışına açılan ve 60’a yakın ülkede marka tescili alan Muratbey, 300’ün üzerinde ürün çeşidi ile farklı coğrafyalardaki birçok ülkeye ihracat yapmaktadır.  Güvenilir gıdayı tüketicilere ulaştırmayı, birinci önceliği olarak belirleyen Muratbey, D vitamini eksikliğine karşı dünyada ilk kez D vitamini ile zenginleştirilmiş peynirler üretmeye başlamıştır. Başta BRC Global Gıda Güvenliği Standardı Belgesi ve TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi olmak üzere en önemli gıda sertifikalarına sahiptir.  Sürdürülebilir Gıda Platformu üyesi de olan Muratbey,   sadece ürünleriyle değil geliştirdiği teknolojik projelerle de sektöründe öncü ve örnek olma rolünü devam ettirmektedir. Muratbey, toplumun gelişimine ve sürdürülebilirliğine katkı sağlamak amacıyla birçok sosyal sorumluluk projesini de başarıyla sürdürmektedir.  Muratbey, T.C. Ticaret Bakanlığı’nın TURQUALITY®  programı üyesidir. 

Muratbey, dünya çapında 5 kıtaya gerçekleştirdiği ihracatlar ile ülke ekonomisine döviz katkısı sağlamaya devam ederken, Türkiye’nin dünyada benzeri olmayan, en prestijli Destek Programında “Turquality” seviyesine yükseldi.  Muratbey, süt ve süt ürünleri sektöründen 3. marka olarak yer aldığı TURQUALITY®   programı sayesinde global rekabet gücünü üst noktalara taşımak için çalışmalarına devam etmektedir.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın