1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. Öne çıkan şirket haberleri

Öne çıkan şirket haberleri

- - 6 dk okuma süresi
10
globalisation 1706081 960 720 600 x 400 1

-PayPal Holdings Inc, düzenleyiciler kripto para birimleri üzerindeki incelemeyi artırırken ve projedeki temel ortak New York Eyaleti Mali Hizmetler Departmanı tarafından bir soruşturmayla karşı karşıya kalırken, stablecoin üzerindeki çalışmalarını askıya aldı. PayPal önümüzdeki haftalarda dolar tarafından bire bir desteklenecek olan stablecoin’i piyasaya sürmeyi umuyordu.

-Chevron Corp, Cuma günü yaptığı açıklamada, Myanmar’daki varlıklarını Kanadalı şirket MTI’ye satmayı kabul ettiğini söyledi. Chevron, 2021’de ki askeri darbeden sonra ülkedeki insan hakları ihlallerini kınamıştı bu satış ile ülkeden ayrılmayı planlıyor. ABD’li şirket cuma günü Yadana Projesi’ndeki yüzde 41,1’lik hissesini MTI’nin bir yan kuruluşuna açıklanmayan bir bedel karşılığında satmayı kabul ettiğini söylerken, Yadana, ev içi kullanım ve Tayland’a ihracat için doğal gaz üretiyor.

-Tesla Inc, CEO’su Elon Musk, daha önce şirketin Supercharging ağını rakiplere açma olasılığından bahsetmişti, ancak henüz Amerika Birleşik Devletleri’nde bunu yapmadı. Bununla birlikte, gereksinimler nihaileştirilirse ve Tesla yine de reddederse, Başkan Joe Biden’ın önümüzdeki yıllarda vermek istediği 7,5 milyar dolarlık sübvansiyonun dışında kalacak. Joe Biden 500 bin eletrikli araç şarj cihazını bütün ulus geneline yaymak istiyor. Şarj ağı, 2030 yılına kadar ABD’deki tüm yeni araç satışlarının yüzde 50’sini elektriğe çevirerek başkanın iklim değişikliğiyle mücadele planları için çok önemli.

-Citigroup, Banamex’in satışı için Grupo Mexico ile ileri düzey görüşmelerde bulunuyor.

-Johnson&Johnson, güç durumdaki bir biyoteknoloji stoğuna yaptığı yatırımı yeniden artırdı ve geçen yıl hızla yükselen bir cerrahi robotik üreticisindeki pozisyonunu düşürdü. Johnson&Johnson, dördüncü çeyrekte MeiraGTx Holdings’e (MGTX) yatırımını ikiye katladı ve Procept BioRobotics’teki hissesini yarıdan fazla artırdı. J&J, diğerlerinin yanı sıra yatırım değişikliklerini Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunduğu bir formda açıkladı.

-Meta hissesi, Financial Times’ın sosyal medya devinin yeni işten çıkarmalara hazırlanırken ekip bütçelerini belirlemeyi ertelediğini bildirmesinin ardından ABD seansı öncesi yüzde 2 alıcılı seyrediyor.

Walt Disney hissesi, JPMorgan’ın akış kayıpları hafifledikçe yüzde 20 artabileceğini söyleyerek eğlence devi için piyasa üstü getiri görüşünü söylemesinin ardından  ABD seansı öncesi hafif alıcılı seyrediyor.

CITIGROUP (C)

Teknik olarak baktığımızda yukarıda 50.49 seviyesinin kırılması halinde önce 51.45 ve arkasından 53.23 seviyesine kadar yükseliş yaşanabilir.

Aşağıda ise 49.69 desteğinin altında önce 48.48 ve arkasından 47.34 desteğine doğru düşüşler söz konusu olabilir.

Not: Hisse düşen trendini kırıp yükseliş başlatmak istese de oldukça önemli bir dirençle karşılaştı. Hisse 51.45 direncinin altında kaldığı sürece satış yapısını devam ettirebilir. Bu direncin kırılması halinde ise hisse de alımlar sertleşebilir.

PAYPAL (PYPL)

Teknik olarak baktığımızda yukarıda 83.33 seviyesinin kırılması halinde önce 86.05 ve arkasından 88.62 seviyesine kadar yükseliş yaşanabilir.

Aşağıda ise 79.66 desteğinin altında önce 78.13 ve arkasından 74.04 desteğine doğru düşüşler söz konusu olabilir.

Not: Hisse düşen kanalını kırdıktan sonra yükselişe geçse de yukarıda önemli bir dirençle karşılaştı. Hisse 86.05 direncinin altında kaldığı sürece satış yapısını devam ettirebilir. Bu direncin kırılması halinde ise hisse de alımlar sertleşebilir. 

ALLIANZ SE (ALV)

Teknik olarak baktığımızda yukarıda 220.85 seviyesinin kırılması halinde önce 222.55 ve arkasından 224.25 seviyesine kadar yükseliş yaşanabilir.

Aşağıda ise 218.55 desteğinin altında önce 217.10 ve arkasından 208.80 desteğine doğru düşüşler söz konusu olabilir.

Not: Hisse yükselen takoza benzer bir görünüm içerisinde. Aşağıda 218.55 desteği kırılmadığı sürece alış baskısının devamı beklenebilir. Bu desteğin kırılması halinde ise satışlar ön  plana çıkabilir.

GOLDMAN SACHS (GS)

Teknik olarak baktığımızda yukarıda 374.00 seviyesinin kırılması halinde önce 378.96 ve arkasından 389.39 seviyesine kadar yükseliş yaşanabilir.

Aşağıda ise 368.45 desteğinin altında 364.60 ve arkasından 350.55 desteğine doğru düşüşler söz konusu olabilir.

Not: Hisse kanal içerisinde yükselişini sürdürüyor ancak sert bir dirençle karşılaştı. Hisse de 378.96 direnci kırılmadığı sürece satış baskısı devam edebilir. Bu seviyenin kırılması halinde yükselişler hız kazanabilir.

Kaynak: İkon Menkul

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir