1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. Orka Otelleri’nden 130 milyon Euro’luk 4 otel projesi

Orka Otelleri’nden 130 milyon Euro’luk 4 otel projesi

- - 4 dk okuma süresi
72
orka

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Fethiye’de gerçekleştirdiği Gençlik Buluşması’na ev sahipliği yapan Orka Otelleri, istihdama ve Türkiye ekonomisine destek olmak için yeni projelerin hazırlığına başladığını duyurdu. Bu kapsamda; Marmaris, Fethiye, Sarıkamış ve İstanbul’da toplam 4 otel projesi bulunan Orka Otelleri yaklaşık olarak 130 milyon Euro’luk yatırım yapacak. Yönetim Kurulu üyesi Ercan Torunoğulları bu yatırımlarla birlikte yaklaşık olarak bin 200 kişiye daha istihdam sağlayacaklarını aktardı.

Turizm alanında önemli yatırımları bulunan Orka Otelleri Yönetim Kurulu üyesi Ercan Torunoğulları, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Fethiye’de gerçekleştirdiği Gençlik Buluşmaları’na ev sahipliği yaptı. Orka Otelleri bünyesinde yeni projeler üzerinde çalışmaya devam ettiklerini aktaran Torunoğulları istihdama ve Türkiye ekonomisine yarar sağlamak için bu projeleri bir an önce tamamlamak istediklerini bildirdi.

“4 oteli 2024’ün yaz sezonuna yetiştirmeyi hedefliyoruz” 

Turizm alanında ciddi yatırımlar yaptıklarını ve buna devam edeceklerinin altını çizen Ercan Torunoğlulları, “Orka Otelleri olarak yatırımlarımıza devam edeceğiz. Hali hazırda bulunan turizm işletmelerimizin sayısını artırarak, ülkemiz için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Projeleri devam eden 4 oteli 2024’ün yaz sezonunda grup bünyesine katacağız. Marmaris, Fethiye ve İstanbul’da açacağımız otellerin bazılarının inşaatına başlandı ve 2024’ün yaz sezonuna yetiştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.  

“130 milyon euroluk yatırım yapılacak”

4 otel için yaklaşık olarak 130 milyon Euro’luk yatırım yapacaklarını vurgulayan Ercan Torunoğulları, yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da yatırımlarına devam ettiklerini bildirerek özellikle gayrimenkul ve turizm alanındaki yatırımlarını ciddi şekilde artıracaklarını aktardı. Torunoğlulları ayrıca Sarıkamış’ta da 100 odalı bir kayak oteli için çalışmalara başladıklarını belirtti.  

“Türkiye’de turizmin gelişmesine önemli katkılar sundular” 

Geçen yılın turizm adına çok iyi geçtiğini vurgulayan Torunoğulları, “Burada turizme desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a teşekkür ederim. Her zaman turizmcilerin yanında oldular ve Türkiye’de turizmin gelişmesine önemli katkılar sundular. Sayın Ersoy turizm konusuna oldukça hakim. Tanıtım adına nokta atışlar yapıldı ve Türkiye’ni marketingi yurt dışında başarılı şekilde gerçekleştirildi. Bu sene İngiltere pazarında yüzde 13 ila 15’lik bir artış bekliyoruz. Bu artış Avrupa pazarında ise yüzde 60 seviyelerini görecek. Turizmde Türkiye en çok tercih edilen ülkelerden biri oldu” dedi.

“Yeni yatırımlarımız bin 200 kişiye daha istihdam sağlayacak”  

İstihdama önem verdiklerini de vurgulayan Torunoğlulları, yeni projelerle birlikte bünyelerinde bulunan çalışan sayısında da artış olacağını aktardı. Torunoğlulları, “Bu yatırımlarla birlikte istihdama da önemli bir destek sağlayacağız. Yatırımlar sonucu yaklaşık olarak bin 200 kişiye daha istihdam sağlanacak” ifadelerine yer verdi.  

Konuşmasının devamında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın beraberindeki heyetle Fethiye’de gerçekleştirdiği ‘Gençlik Buluşması’nın anlamlı olduğunu aktaran Torunoğulları bu etkinliğe ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını ve onur duyduklarını dile getirdi. 

 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın