- - 2 dk okuma süresi
82
whatsapp image 2023 03 31 at 11 28

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, meydana gelen depremden sonra durdurulan inşaatlar ve yaşanan mağduriyetleri gündeme getirdi.

Şanlıurfa’da durdurulan inşaatlardan dolayı mağdur olan işçi ve işverenleri ziyaret eden Özaslan, yaşanılan mağduriyetleri dinledi.

“Evimize ekmek götüremiyoruz”

Mağduriyetlerini dile getiren işçiler şu ifadeleri kullandı:

“Ben kalıpçıyım. Depremden bu yana bütün işler durdurulmuş, evine ekmek götürmek zorunda kalan işçilerin hepsi mağdur. Kalıpçı olarak, demirci olarak hepimiz mağduruz.”

“Depremden bu yana bütün işçiler mağdur. Şanlıurfa’da 150 bin inşaat işçisi şu anda mağdur durumda. 18 tane işçim var. Bunlardan 4 tanesi kiracı. Evimize ekmek götüremiyoruz. Ramazan geldi, bayram geldi. Babaların yüzünü çocuklarına ve eşlerine karşı daha da yere eğmeyin lütfen. Siz büyüklerimizden ricamız; lütfen bunu görmezden gelmeyin. Babalar evlatlarına ekmek götüremeyecek duruma gelmiştir. 2 aydır çok mağduruz. Lütfen buna bir an önce bir çözüm bulun.”

WhatsApp Image 2023 03 31 at 11 28 13 (1)

“Şanlıurfa’nın suçu ne?”

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, Şanlıurfa’da inşaatlar durdurulduğu için sektöre bağlı işsizliğin had safhaya ulaştığını öne sürerek, “Konut arzında da tabii ki problem ortaya çıktı. Şimdi yapılması gereken şey şu; ilgili kurumlar koordineli bir şekilde çalışacak, hızlı bir şekilde hareket edip bürokratik işlemlere hız kazandıracak ve inşaatlar kaldığı yerden tekrar devam etmeli. Bu karar bir an önce alınmalı.” şeklinde konuştu.

“Belediyeler topu taca atmadan elini taşın altına koymalı, hızlıca hareket edip yeni temel atılacak yapılar için bir an önce izin vermelidir.” ifadesini kullanan Özaslan, “Bu konuda belediyeler topu taca atıyorlar. Çevre illerde bu izinler verildiği halde neden sadece Şanlıurfa bekliyor. Şanlıurfa’nın suçu ne?” dedi.

WhatsApp Image 2023 03 31 at 11 28 13 (2)

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın