1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. Panasonic’in yeni projektörü 1 cm uzaklıktan geniş görüntüler sunuyor

Panasonic’in yeni projektörü 1 cm uzaklıktan geniş görüntüler sunuyor

- - 3 dk okuma süresi
67

PT-CMZ50 LCD projektörü, müzeler gibi Eğitim, İş ve Eğlence alanlarında parlak LED aydınlatma altında gölgesiz büyük görüntüler için ideal bir kullanım sunuyor.

Panasonic Connect Europe minimum gölgeleme, kolay kurulum ve rahat ayarlama ile çok kısa mesafelerden büyük görüntüler sunmak üzere tasarladığı PT-CMZ50 LCD projektörü duyurdu. Sınıf ve toplantı odalarının yanı sıra müzeler gibi eğlence mekanlarında kullanım için ideal olan bu 5.200 lm’lik ultra kısa yansıtma açılı projektör, parlak ışıklar altında ve zorlu kurulum alanlarında göz alıcı görseller için ekrandan sadece 1 cm uzağa kurulabiliyor.

CMZ50 projektör, yaklaşık 1 cm uzaklıktan 203 cm genişliğinde görüntüler sunarak, sunum yapan kişilerin ekrandaki gölgeler hakkında endişelenmeden veya lensten gelen ışıkla göz kamaştırmadan güvenle çalışmalarına olanak tanıyor ve sahadaki ve uzaktaki katılımcılara ayrıntılı içeriğin net bir görünümünü sunuyor. CMZ50’nin lazer ışık kaynağı, parlak aydınlatmayı kesmek için 3.000.000:1 Dinamik Kontrast ile 5.200lm sunarken, pürüzsüz WUXGA çözünürlüğü ince metinlerin okunmasını kolaylaştırıyor. Geniş ekran içeriğinin daha yaygın hale gelmesiyle projektör, 4K giriş sinyallerinin yanı sıra 2560×1080 (21:9) ve 3240×1080 (27:9) giriş sinyallerini destekleyerek Microsoft Teams Odaları gibi çözümleri kullanan video konferans odaları için ideal hale geliyor.

panasonic cmz50 sunum

Tavana ve duvara kolay montaj seçenekleri, bu taşınabilir projektörün her yere kolayca kurulmasına yardımcı oluyor. Zorlu kurulum konumlarında, görüntü dijital olarak %10 V/S’± kaydırılabiliyor ve Dijital Yakınlaştırma Genişletici ve uzaktan kumanda aracılığıyla Görüntü Kaydırma işlevi kullanılarak ekrana takılabiliyor. Kurulumdan sonra, odak uzaktan kumanda kullanılarak kolayca ayarlanabiliyor.

Sunucular da projektörün ısınmasını beklemeden başlayabiliyor. Görüntüler açıldıktan yaklaşık bir saniye sonra görünürken, CEC komutu uyumlu HDMI™ üniteyi açıyor ve bir cihazdan içerik oynatıldığında otomatik olarak görüntüleniyor. İkinci bir projektöre bağlanmak için bir HDMI çıkışı da bulunuyor. Kablosuz projeksiyon için Panasonic’in Kablosuz Sunum Sistemi PressIT veya AJ-WM50 Serisi Kablosuz Modülü ile çalışıyor.

CMZ50’nin yeni yüksek verimli optik motoru, sürdürülebilirlik ve güvenilir kullanım için, benzer lamba tabanlı kısa mesafeli modellere göre lümen başına watt verimliliğini yaklaşık yüzde 20 artırıyor ve ışık kaynağı ve filtrenin 20.000 saat boyunca bakıma ihtiyacı olmuyor. Böylece maliyeti, israfı ve işçiliği azaltıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın