1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. Piyasadan haberler

Piyasadan haberler

- - 4 dk okuma süresi
7
finance 87 1

RUBNS… Şirketin 10.03.2023 Tarih ve 99 sayılı Yönetim Kurulu Kararı ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından satışa çıkarılmış olan Türk Ticaret Bankası A.Ş.’nin satış ihalesine iştirak edilmesine, söz konusu ihaleye Şirket adına katılmak, fiyat teklifi vermek, devir işlemlerini yapmak vb. her türlü hususlarda Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Osman İpek’in yetkilendirilmesine karar verilmiştir.

DOAS… DGGYO… Şirket tarafından Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ’ne ait payların satın alınmasının gerektirdiği finansman ihtiyacının karşılanması amacıyla üç bankadan toplam 150.000.000 EURO tutarında, beş yıl vadeli kredi alınmış ve kredinin teminatı olarak şirketin sahip olduğu 310.931.093 TL nominal bedelli Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ payları rehin edilmiştir.

HTTBT… Pakistan’ın ulusal havayolu firması olan ve dünyanın sayılı bayrak taşıyıcıları arasında yer alan, 2018 yılından beri şirketimiz yazılım çözümlerini kullanan Pakistan Uluslararası Havayolları (PIA) ile 2018 yılında 5 yıl süreli olarak imzalanmış olan sözleşme süresi, 2023 yılı itibarıyla 5(beş) yıl daha uzatılmıştır.

KZBGY… Şirketin Muğla ili, Marmaris İlçesi, Kızılkum Mevkii, 1598 ve 2518 no.lu parsellerdeki Sinpaş Kızılbük Thermal Wellness Resort projemiz ile ilgili olarak Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na sunulan ÇED başvurusuna ilişkin “Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu” kararı verilmiştir.

SMRTG… Şirket ile yurt içinde yerleşik bir müşteri arasında güneş paneli satışı işine istinaden KDV hariç toplam 276.636.204 TL karşılığı tutarda sözleşme imzalanmıştır.

KIMMR… Güneş enerjisinden elektrik üretimi için bağlantı anlaşmasına çağrı mektubu başvurusunun 12/01/2023 tarih ve 2831 sayılı yazısıyla kabul edildiği, GES yatırımı için Saha Temiz Enerji Elektrik Taahhüt Danışmanlık A.Ş. ile sözleşme imzalandığı, yatırımın maliyetinin 4.920.000 USD olarak öngörüldüğü, finansmanı için %70 uzun vadeli yatırım kredisi %30 öz kaynak kullanılması planlandığı ve 2023 Temmuz ayına kadar faaliyete geçmesi planlandığı ifade edilmişti. İlgili proje için toplamda 65 Milyon TL 36 ay vadeli kredi kullanılmıştır. İlgili kredi ile yüklenici firmaya panel ve proje bileşenleri için ödeme yapılmış olup, yüklenici firmadan 2.500.000 USD banka avans teminat mektubu alınmıştır.

ALARK… Sermaye Piyasası mevzuatında belirtilen aracılık faaliyeti ve menkul kıymet portföyü işletmek amacı gütmeksizin; yerli veya yabancı her türden sermaye şirketlerinin sermayesine doğrudan veya dolaylı olarak iştirak etmek, sermaye piyasası araçlarına, diğer menkul kıymetlere, nakit, değerli madenlere, emtialara, yerli veya yabancı her türden sermaye şirketlerinin çıkarmış olduğu veya çıkaracağı pay senetlerine doğrudan veya dolaylı olarak yatırım yapmak üzere 320.000.000 TL (Üçyüzyirmimilyon Türk Lirası) sermayeli bir anonim şirket kurulmasına, oybirliği ile karar verilmiştir.

Kaynak A1 Capital

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir