1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. Piyasadan haberler

Piyasadan haberler

- - 6 dk okuma süresi
38
1996463496

KOPOL… 13/04/2023 tarihinden itibaren Yıldız Pazar'da 24,50 TL fiyattan işlem görmeye başlayacaktır.

CVKMD… 13/04/2023 tarihinden itibaren Yıldız Pazar'da 105 TL fiyattan işlem görmeye başlayacaktır.

BALAT… Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) durdurmaya konu finansal raporlarının yayınlanmış olması nedeniyle 12/04/2023 Çarşamba günü seans başlangıcıyla birlikte yeniden işleme açılacaktır.

ZRGYO… Şirket portföyünde bulunan İstanbul Finans Merkezi Ziraat Kuleleri Projesi'nde yer alan Kule-2'nin 27-39 arasındaki ofis katlarının Ziraat Katılım Bankası A.Ş.'ye Shell&Core (ileri kaba) olarak 5 yıl süreyle aylık 10,7 milyon TL (KDV hariç) kira bedeli üzerinden kiralanmasına ve söz konusu katların ince işlerinin bitirilerek taşınmazın kullanıma başlandığı tarihin kira başlangıcı olarak kabul edilmesine ilişkin kira sözleşmesi 11.04.2023 tarihinde imzalanmıştır.

GEDIK… Şirketin %100'üne sahip olacağı bir şirket kurulmasına,  Bu kapsamda kurulacak GYT Bilişim ve Ticaret Anonim Şirketi Unvanlı şirketin kuruluş sermayesinin 5.000.000 TL olmasına ve bu kapsamda sürecin başlatılmasına,  Toplam tutar olan 5.000.000,00 TL'nin Ticaret Sicil Müdürlüğü nezdinde tescil işleminden önce ödenmesine,  Sürecin yürütülmesi için şirketimizin Genel Müdürlüğü' ne yetki verilmesine karar verilmiştir.

ATSYH… Şirketin Yakın İzleme Pazarı'nda işlem görmesine neden olan olumsuzlukların ortadan kalkmasını müteakip, yeniden Alt Pazar da işlem görmesini temin etmek amacıyla çalışmalar tamamlanmış olup Borsa İstanbul A.Ş. Başkanlığına müracaat edilmesi hususunda oy birliği ile karar vermiştir.

AKBNK… Banka Yönetim Kurulu tarafından, teknoloji girişimlerine yatırım yapmak amacıyla, Bankamızın %100 oranında sahibi olacağı 30 Milyon USD sermayeli Hollanda'da yerleşik Akbank Ventures BV unvanlı yeni bir şirket kurulması için Genel Müdürlüğe yetki verildiği duyurulmuştu. Bu kapsamda; Akbank Ventures BV'nin kuruluş işlemleri tamamlanmış olup, Hollanda Ticaret Odası'nca tescil edilmiştir.

ALARK… Sermaye Piyasası mevzuatında belirtilen aracılık faaliyeti ve menkul kıymet portföyü işletmek amacı gütmeksizin; yerli veya yabancı her türden sermaye şirketlerinin sermayesine doğrudan veya dolaylı olarak iştirak etmek, sermaye piyasası araçlarına, diğer menkul kıymetlere, nakit, değerli madenlere, emtialara, yerli veya yabancı her türden sermaye şirketlerinin çıkarmış olduğu veya çıkaracağı pay senetlerine doğrudan veya dolaylı olarak yatırım yapmak üzere 320.000.000 TL (Üçyüzyirmimilyon Türk Lirası) sermayeli bir anonim şirket kurulmasına karar verildiği daha önce kamuoyuna duyurulmuştu. Söz konusu şirket, ‘Alser Alarko Sermaye Yatırımları Holding Anonim Şirketi'' unvanı ile kurulmuş olup 11.04.2023 tarihinde İstanbul Ticaret Sicili Müdürlüğü tarafından tescil edilmiştir.

AEFES… Şirketin 26 Ocak 2023 tarihli özel durum açıklamasında Anadolu Efes Biracılık ve Malt Sanayii A.Ş. ("Anadolu Efes") ve Özgörkey Holding A.Ş. ("Özgörkey Holding") arasındaki AEP Anadolu Etap Penkon Gıda ve Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye ("Anadolu Etap Tarım") ilişkin anlaşmalar uyarınca Özgörkey Holding'e tanınan bazı hakların özel durum açıklaması tarihi itibarıyla sona erdiği bilgisi verilmişti. Konuya ilişkin Rekabet Kurulu izni alınmış olup bunun sonucu olarak Anadolu Efes, Anadolu Etap Tarım'ı tek başına kontrol edebilir hale gelmiştir.

PGSUS… Pegasus'un Mart ayında yolcu sayısı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 23 artışla 2,14 milyon oldu. Geçen yılın aynı ayında yolcu sayısı 1,74 milyon seviyesindeydi.

GLCVY… Şirket, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.'nin gerçekleştirdiği tahsili gecikmiş alacak satışında, 11/04/2023 tarihinde satışa çıkarılan 5 portföyden toplam 298,76 milyon TL anaparaya sahip 2 bireysel portföyün ihalesini en yüksek teklifi vererek kazanmıştır.

KLSYN… Artan kapasite kullanımına istinaden Tekirdağ lokasyonunda kullanılmak üzere 1.5 mWp gücünde 1.294.500 Dolar tutarında ek Güneş Enerjisi Paneli sistemi kurulmasına karar verilmiş olup; sistemin toplam gücü 3,9 mWp'a ulaşmış olacaktır. -Yatırım bedelinin oransal olarak Özkaynak ve Kredi ile finanse edilmesi planlanmaktadır. -Güneş enerjisi sisteminin Temmuz 2023'te aktif hale getirilmesi planlanmaktadır.

BRKVY… Şirket, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.'nin gerçekleştirdiği tahsili gecikmiş alacak satışında, 11/04/2023 tarihinde satışa çıkarılan 5 portföyden toplam 149,3 milyon TL anaparaya sahip 1 bireysel portföyün ihalesini en yüksek teklifi vererek kazanmıştır.

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın