1. Anasayfa
  2. Alışveriş
  3. Pizzabulls, 2023’te 100 şubeye ulaşacak

Pizzabulls, 2023’te 100 şubeye ulaşacak

- - 5 dk okuma süresi
56

Gıda ve hammadde fiyatlarında yaşanan artışa rağmen istikrarlı büyümesini 2022 yılında da sürdüren Pizzabulls, bu yılı 2021’e göre yüzde 30 ile kapattı. 2023’te yüzde 50 büyüme hedeflediklerini anlatan Pizzabulls CEO’su Cavit Can Kırbeyi, “Gelecek yıl 70 olan şube sayımızı 100’e çıkarmayı ve pazar payımızı büyütmeyi hedefliyoruz. Çalışan sayımızı ise bin 200’e çıkaracağız” dedi 

Yabancı sermayenin hakim olduğu pizza sektörüne Türk imzasını atan Pizzabulls, ülkemizin lider pizza markalarından biri halini almayı başardı. 2022 yılında yaşanan hammadde fiyatlarındaki artış, enerji maliyetlerindeki yükseliş ve tedarik sorunlarına rağmen güçlü büyümesini sürdüren şirket, bu yılı 2021’e göre yüzde 30 büyümeyle kapatmayı başardı. 2023 yılında da kontrollü ve istikrarlı büyümesini sürdürecek olan şirket, gelecek yıl yüzde 50 büyümeyi hedefliyor. Bu yıl içinde şube sayısını 70’e taşıyan şirket, 2023’te ise bunu 100’e çıkarmayı planlıyor. İstikrarlı büyümeyle istihdama da güçlü katkı sunmaya devam edecek olan şirket, bin olan çalışan sayısını 2023’te bin 200’e çıkaracak. 

pizza gorsel

Yüzde 30 büyüme yakaladı

2006 yılında İstanbul Ümraniye’deki ilk şubesiyle pizza sektörüne adım attıklarını belirten Pizzabulls’un CEO’su Cavit Can Kırbeyi, yabancı sermayenin hakim olduğu zor bir sektörde, bir Türk markası olarak istikrarlı bir şekilde büyüdüklerini söyledi.

2022 yılı içinde İstanbul, Bursa, Yalova, Kocaeli, Tekirdağ, Karabük ve Manisa olmak üzere toplam 7 ilde şube açtıklarını anlatan Kırbeyi, “Böylece bu yıl toplam şube sayımız 70’e ulaştı” dedi. 2022’nin zor bir yıl olduğuna dikkat çeken Kırbeyi, “Kontrolsüz ham madde ve gıda maliyetinde yaşanan artış belirli dönemlerde büyüme hacmimizi olumsuz etkiledi. Aynı zamanda enerji maliyetleri ve tedarik sorunları da bu yılı zorlaştıran diğer etkenler oldu. Ancak tüm bu olumsuz süreçlere rağmen 2022 yılını bir önceki yıla göre yüzde 30 büyümeyle kapatmayı başardık.” ifadelerini kullandı. 

Pazar payını yükseltecek

2023 yılında kontrollü ve istikrarlı büyüme hedefiyle başlayacaklarının altını çizen Kırbeyi, “Önümüzdeki yıl Marmara Bölgesi, Tekirdağ, Bursa ve Ege bölgesinde yatırımlar planlıyoruz. Yeni şubeler açarak pazar payımızı yükselteceğiz. 2023’te yüzde 50 büyüme hedefi koyduk. 2023 yılı için beklentimiz şube sayımızı 100’lü sayılara çıkarmak” diye konuştu.

sube

Pizzabulls Ailesi’nin merkez ve şubelerle birlikte binin üzerinde bir istihdam sağladığını anlatan Kırbeyi, “Tekirdağ, Bursa, Ege Bölgesi yatırımlarımız ve yeni şubelerimiz ile birlikte ilave yüzde 20 istihdam artışı planlıyoruz.” dedi. 

“Lojistik ve üretim tesisi kuracağız”

Yeni yatırım planları hakkında da bilgi veren Kırbeyi, öncelikle Ege Bölgesi, sonrasında başka bölgelerde altyapı, lojistik ve üretim tesisleri kurmayı hedeflediklerini kaydetti. Pizzabulls’u uzun vadede bir dünya markası haline getirmeyi hedeflediklerini anlatan Kırbeyi, şöyle devam etti:

“İçinde bulunduğumuz dönemde kur artışını ve mücadele ettiğimiz şartları göz önünde bulundurduğumuzda yabancı sermaye grupları için Türkiye’ye yatırım yapmak ne kadar avantajsa bizim için de o kadar dezavantaj. Elbette Pizzabulls’u bir dünya markası yapmak gibi bir hayalimiz var ancak günümüz şartlarında bu hayalimizi bir süreliğine bekletmek durumundayız.” 

Baket takımında güçlü transfer

Pizza Bulls Cedi Osman Basketbol A Takımı’nın yeni sezon hazırlıkları hakkında da bilgi veren Cavit Can Kırbeyi, takımın 2022-2023 sezonuna güçlü bir kadroyla giriş yaptığını söyledi.

Kırbeyi, “Pizzabulls CO basket takımı olarak Basket Süper Lig’te bulunan genç yeteneklerden, Türkiye Basketbol Ligi’nde oynayan tecrübeli oyunculardan ve TB2L’nin önemli isimlerinden transferler yaptık. Takımımıza güveniyoruz. Hedefimiz 2023’te 1’inci lige çıkmak.” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın