1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. PKK’nın sözde Gabar Cephesi takım sorumlusu tutuklandı

PKK’nın sözde Gabar Cephesi takım sorumlusu tutuklandı

- - 2 dk okuma süresi
49
icisleri bakanligi 2 8

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Eren Abluka Sonbahar-Kış-15 operasyonu kapsamında, Şırnak Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde İl Jandarma Komutanlığı tarafından Güçlükonak ilçesi Gabar Dağı bölgesinde 3 terörist silahları ile birlikte etkisiz hale getirildi. Operasyon kapsamında 1 terörist de sağ olarak ele geçirildi. 

Teröristlerden birinin Sözde YJA-Star Sorumlusu, Terör Arananlar Listesinde gri kategoride yer alan Sılav Koçer kod adlı Behiye Kaçar olduğu belirlendi. 

Diğer teröristin Terör Arananlar Listesinde gri kategoride yer alan ve örgütün sözde özel kuvvetlerinde bulunan  Agit Nizip kod adlı Yakup Demir olduğu, teröristin, 06 Mayıs 2019 tarihinde Gabar Dağı Karageçit mevkiinde 6’ncı Piyade Komando Tugay Komutanlığınca  icra edilen operasyonda, Piyade Sözleşmeli Er Görkem Akkuş’un şehit edildiği silahlı saldırı olayına katıldığı tespit edildi.

Operasyonların devamında, JÖH ve Jandarma Komando Timleri ile çatışmaya giren ve bir mağarada sıkıştırılan 1 terörist silah ve teçhizatı ile birlikte sağ olarak ele geçirildi.

PKK’nın sözde Gabar Cephesi takım sorumlusu tutuklandı

Sağ olarak ele geçirilen teröristin ise 2020 yılında yurt içine gönderilen sözde Gabar Cephesi Geli Takımı sorumlusu Bermal Zilan kod adlı Mihriban Sekmen olduğu, 2017 yılında Hakkari ili Şemdinli ilçesi kırsalında PKK/KCK-PYD/YPG tarafından gerçekleştirilen birçok silahlı saldırı olayına katıldığı tespit edildi.

Gözaltına alınan terörist, adli işlemlerinin tamamlanması ile çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın